Uudis

Eesti orienteerumisparemik avas hooaja Karjalaskevõistlusega

Eesti orienteerumisparemik avas hooaja Karjalaskevõistlusega

Karjalaskevõistlus peeti Rõuge vallas Pärlijõel imeilusa päikeselise kevadilmaga. Varem orienteerumiseks kasutamata vaheldusrikas maastik meelitas starti 315 võistlejat Eestist, Soomest ja Lätist.
Põhiklasside võistlus toimus ühisstardist. Kindlad võidud võtsid Kenny Kivikas (OK Ilves) ja Outi Hytönen (SK 100). Mõlemad juhtisid oma klassis võistlust esimesest kontrollpunktist alates ja kasvatasid iga kilomeetriga oma edu jälitajate ees. Outi Hytönen suurendas 8,7 kilomeetrisel rajal oma edu teiseks tulnud Elo Saue ees lõpuks ligi viiele minutile. Ajad vastavalt 1:04.42 ja 1:09.39. Kolmas oli OK Võru esindaja Marianne Haug (1:11.33).

Kenny Kivikase konkurendid olid visamad maha jääma ja 12,7 kilomeetrise raja finishis edestas võitja oma klubikaaslast Kristo Heinmanni 2 minuti ja 14 sekundiga. Kolmandana lõpetas Sander Vaher (OK Põlva Kobras), 42 sekundit Heinmannist.

Pühapäeval võisteldakse samas kohas lühirajal ning võistlus on Eesti koondise kandidaatidele katsevõistluseks käesoleva hooaja tiitlivõistluste koondisse. 2017. aastal Lõuna-Eestis toimuvateks maailmameistrivõistlusteks valmistuv Eesti paremik, Team 2017, lõpetab sellega oma nädalapikkuse treeninglaagri.