Uudis

Marianne Haug juunioride MMil sprindis 20. kohaga Eesti parim

Marianne Haug juunioride MMil sprindis 20. kohaga Eesti parim

Scuol’i linnakese tänavatel Engadini orus joostud sprindiradadel jätsid šveitslased mõlemad kullad koju.
Neidudest võitis teist aastat järjest ülekaaluka kulla Simona Aebersold, kelle edu 3,3 kilomeetrisel rajal teise koha saanud venelanna Anna Dvorjanskaja ees oli mäekõrgune – võiduaja 13.13 juures tervelt 51 sekundit. Pronksi teenis soomlanna Anna Haataja, kes kaotas võitjale 55 sekundiga. Väga tubli jooksu tegi Marianne Haug, kes vaatamata sellele, et sprint ei ole tema tugevaim külg, kordas oma senist parimat kohta juunioride MMil ja lõpetas 146 osaleja hulgas 20. kohaga, kaotust võitjale 2.19.

Marie Tammemäe tulemuseks jäi 112. koht, kaotust võitjale kogunes 5.13, Emily Raudkepi tulemus tühistati kontrollpunkti vahelejätmise tõttu.

Noormeeste võistlus medalitele oli tasavägisem ja siingi võitis kulla konkurentidest selgelt tugevam jooksja. Šveitslane Joey Hadorn edestas 3,7 kilomeetrisel rajal 8 sekundiga oma kaasmaalast Thomas Curigeri vaatamata sellele, et tegi rajal mõned mitte just kõige paremad teevalikud. Võitja sai ajaks 12.47. Pronksi teenis rootslane Isac von Krusenstierna, kes kaotas võitjale 17 sekundiga.

Eestit koondise esindajad Heino Ollin ja Janek Piirisild olid 170 osaleja seas vastavalt 121. (+3.04) ja 139. (+3.44).

Kõigi eestlaste eesmärgiks on oma kohti pikematel distantsidel parandada. Esimene võimalus selleks avaneb juba homme, kui võisteldakse tavarajal.