Uudis

Eestlaste tulemused juunioride MMi sprindis olid tagasihoidlikud

Eestlaste tulemused juunioride MMi sprindis olid tagasihoidlikud

Juunioride maailmameistrivõistlused Tamperes, Soomes jätkusid täna sprindivõistlusega. Tehniliselt nõudlikul maastikul kordasid eilset lühiraja kullavõitu nii Simona Aebersold (SUI) naisjuunioride seas kui Olli Ojanaho (FIN) meesjuunioridest.
Konkurents M20 klassis oli tihe, esikuuik mahtus 18 sekundi sisse. Eestlased täna kõrgusesse konkurentsi ei sekkunud. Parima tulemuse jooksis täna välja Teele Telgma, kes saavutas 150 võistleja seas 59. koha, kaotades võitjale 2:38.

Eesti koondislaste kommentaarid:
– Teele: Tegin kaks rumalat viga ja ühe vale teevaliku. Et sooritusega rahule jääda oleks pidanud jätma vead tegemata. Füüsiliselt pean õppima rohkem end sundima, et mugavustsoonist välja tulla.
– Emily: Tänase sooritusega ei saa ma mitte kuidagi rahule jääda. Tegin paljudesse punktidesse vale teevaliku ning samuti ühe suure vea.
– Marie: Teadsin, et jooksukiirus ei ole kiita ja seega eesmärgiks oli orienteerumistehniliselt hea sooritus teha. Enamus rajast suutsin plaanist kinni pidada, aga eelviimase punktiga tuli veidi suurem viga.
– Kristel: Eesmärgiks oli teha orienteerumistehniliselt hea sooritus, sest jooksuvorm on siiani kogu hooaja olnud päris kehv. See ei õnnestunud ning tegin siiski mitu vale teevalikut ja ka paar lohakusviga. Oma sooritusega ei jäänud ma sugugi rahule.
– Oliver: Paarist käigust jooksin natukene mööda ja siis pidin tagasi jooksma. Üldiselt kulutasin kaardi lugemisele piisavalt aega, et kindel teevalik teha ja probleemideta joosta.
– Kaarel: Nagu jätsin rajal punkti vahele, nii jätan ka sellest kommenteerimise vahele.
– Karel-Sander: Plaan oli joosta nii kiiresti kui pea lubab, kuid päris ei õnnestunud. Otseselt suuri vigu ei teinud, kuid eksisin rajavalikutega.
– Lauri: Tegin paar valet teevalikut. Muidu sujus orienteerumine minul sprindi kohta hästi.

M20, sprint:
1) Olli Ojanaho (FIN) 13:59
2) Tommy Hayes (NZL) 14:07
3) Joey Hardorn (SUI) 14:09

102) Oliver Kütt (EST) 16:33
112) Karel-Sander Kljuzin (EST) 16:46
133) Lauri Pähn (EST) 17:25
DSQ Kaarel Vesilind (EST)

W20, sprint:
1) Simona Aebersold (SUI) 14:02
2) Tereza Janosikova (CZE) 14:09
3) Linnea Golsater (SWE) 14:21

59) Teele Telgma (EST) 16:40
101) Marie Tammemäe (EST) 17:43
104) Emily Raudkepp (EST) 17:49
114) Kristel Kõivo (EST) 18:15

Neljapäeval on MM võistlusprogrammis puhkepäev, reedel on ees ootamas tavarada ja juunioride MM-i lõpetab laupäevane teatevõistlus.