Uudis

Maailmamängude sprindis eestlased edukad ei olnud

Maailmamängude sprindis eestlased edukad ei olnud

Maailmamängude orienteerumisvõistlused avati sprindivõistlusega Wroclawi vanalinnas. Head jooksukiirust nõudval rajal eestlastest kellelgi väga head tulemust välja joosta ei õnnestunud. Selleks jäi meie võistlejail seekord eelkõige jooksukiirusest vajaka.
Sprindivõistlus ise oli alale iseloomulikult väga tasavägine ja põnev. Vaid naiste sprindi suveräänne liider Maja Alm Taanist suutis seegi kord teistest peajagu üle, saavutades 3,8 km ja 19 KP-ga rajal ülekaaluka 33 sekundilise võidu. Seda tasavägisem oli heitlus järgnevatele medalikohtadel. Hõbeda võitis Elena Roos Šveitsist ajaga 14.32,5. Pronksiheitluses edestas rootslanna Lina Strand 0,1 sekundiga venelannat Galina Vinogradovat.
Eestlastest parimana saavutas Annika Rihma 23.koha ajaga 16.10,5. Annika kommentaar: Normaalne jooks, arvestades et sprint pole minu lemmikala. Kõik tehtud teevalikud polnud kõige paremad, aga viisin valitu sujuvalt ellu.
Evely Kaasiku kaotas kaasmaalasele 11 sekundiga ja saavutas 27.koha. Evely hinnang jooksule oli, et tegemist oli tavapärase vanalinna sprindiga, kus kõige olulisem on väga hea jooksuvõime. See suvi on aga paraku selline, et minus ei ole sprinterit ja kuskilt seda ka välja ei võlu. Mõned valikuvead tulid ka sisse, aga valikutevahelised erinevused olid minimaalsed. Lisaks tegin hetkelisest tähelepanematusest ühe veidi suurema ringijooksu, mis nõudis hulga kaotussekundeid.
Eriti tasavägise medaliheitluse pidasid 4,4 km ja 21 KP-ga sprindirajal maha mehed. Kuldmedaliheitluses liikusid kogu raja sekund-sekundis rootslane Jerker Lysell ja belglane Yannick Michels. Lõpujoonel oli rootslane napi 2 sekundi võrra nobedam ja kuldmedal kuulus ajaga 14.40,5 talle. Sama tasavägine oli pronksheitlus, kus viimasena startinud hooaja edetabelijuht Matthias Kyburz Šveitsist edestas napi sekundiga ukrainlast Ruslan Glebovit.
Eesti mehed tegid head stabiilsed jooksud, aga paraku jäi parema saavutamiseks selgelt jooksukiirusest vajaka. Kenny Kivikas saavutas 26.koha, aeg 15.58,0 ja ta enda kommentaar oli : Tehniliselt jään sooritusega enam-vähem rahule. Mingil põhjusel ei suutnud füüsiliselt kehast maksimumi võtta, kuigi enesetunne oli hea. Kristo Heinmanni avastart Maailmamängudel tõi talle 32.koha, aeg 16.37,1. Kristo kommentaar jooksule: Olen rahul. Tehniliselt stabiilne sooritus. Ei läinud üle oma varju hüppama, vaid tegin seda mida ma oskan.
Homme stardivad orienteerujad lühirajal ja neljapäeval on kavas sprinditeade segavõistkondadele.

Maailmamängudest teevad otseülekanded Olympic Channel www.olympicchannel.com ja Maailmamängude kanal www.theworldgames.org/channel.

Orienteerumisvõistluste online jälgimine http://liveresultat.orientering.se/

Paul Poopuu
Eesti Orienteerumisliit