Uudis

Kristel Kõivo saavutas Baltic Junior Cup-l 6.koha

Kristel Kõivo saavutas Baltic Junior Cup-l 6.koha

Nädalavahetusel Baltic Junior Cup-l lõpetas orienteerumisjooksu hooaja ka noorte-juunioride koondis (MW16,MW18,MW20). Võistlus toimus Rootsi kaguosas, Olofströmi linnas, Blekinge maakonnas. Baltic Junior Cup-il osalevad Eesti, Läti, Leedu, Poola, Smålandi, Lõuna-Rootsi (Skåne, Blekinge och Halland) ja soome-rootsi koondised.

Laupäeval toimus teatejooks segavõistkondadele, kus kuueliikmelistes võistkondades on üks liige igast võistlusklassist. Võistlusformaat on põnev, kuna alustavad mõlemad MW18 vanuseklassi sportlased. Seejärel antakse teatevahetus üle MW16 klassi jooksjatele. Kolmanda vahetusena saadetakse rajale W20 jooksja ning ankruvahetuses on M20. Eesti esitiim liikus kuni viimase vahetuseni 8.kohal, kuid kompassi purunemisest tingitud suured vead langetasid meid 12.kohale.

Teise päeva tavarajal jooksis eestlaste parima tulemuse W18 vanuseklassis 6.koha saavutanud Kristel Kõivo. Tublid sooritused tegid ka W16 vanuseklassis 8.koha saavutanud Johanna Laanoja ja 10.koha saavutanud Lorely Kõrvel. Poistest sai parima koha Kaarel Vesilind, kes lõpetas M18 vanuseklassis 12ndana. Andres Rõõm oli samas klassis 14. Meesjuunioridest lõpetas Lauri Pähn parimana 13.kohal.

Mõlemal päeval oli maastik Lõuna-Rootsile omaselt väheste reljeefivormidega, kuid see eest väga paljude kividega maastikul. Hoolikas ja täpne kaardilugemine ning suuna hoidmine olid olulised märksõnad ning need tegid punktide leidmise keeruliseks. Nagu ka tulemustest näha võib, mängis Skandinaavia maastikel jooksmise kogemus väga suurt rolli.

Kristeli kommentaar oma nädalavahetuse sooritustele:
Kuna jooksin Rootsis esimest korda, ei teadnud ma, mida maastikult oodata. Ka tulemuste osas ei ajanud ma oma lootusi kõrgeks, sest kogu hooaeg oli olnud päris konarlik. Seega läksin hooaja viimastele võistlustele vastu suhteliselt pingevabalt, eesmärgiga keskenduda ja teha enda kohta tugev keskmine jooks.
Laupäevane teatevõistlus, kus jooksin Eesti teises tiimis esimest vahetust, oli hea võimalus oma võimete määratlemiseks sarnasel maastikul toimuva tavaraja jaoks. Raja alguses liikus põhigrupp väga kiiresti eest ära, kuid liikusin pidevalt tõusvas tempos, suutsin keskenduda oma sooritusele ning hoolimata paarist pisiveast, teha kontrollitud jooksu.
Pühapäevast tavarada alustasin jällegi rahulikult ning liikusin pigem aeglasemalt, aga võtsin punktid kindlalt. Raja keskosas hakkasin tempot tõstma. Suuremaid vigu suutsin kogu raja vältida, kuid kaotasin aega paari teevaliku ning kahe väikse suunaveaga.
Üldiselt jään nii teate kui ka tavaraja jooksuga rahule ning hooaja viimastest võistlustest jääb hea emotsioon.

Baltic Junior Cup tulemused leitavad võistluste kodulehelt: http://www.svenskorientering.se/Distrikt/blekingeorienteringsforbund/BalticJuniorCup/Hem/

Piibe Tammemäe
Eesti koondise treener-esindaja