Uudis

Lauri Sild Euroopa meistrivõistlustel lühirajal 14.

Lauri Sild Euroopa meistrivõistlustel lühirajal 14.

Täna joosti Lõuna-Šveitsis Lugano lähistel orienteerumisjooksu Euroopa MV esimene metsajooksu medalidistants, kuhu finaalipääsmed jagati eile. Eestlastest oli täna oli stardis 3 naist ja 1 mees, parimaks tulemuseks jäi Lauri Silla 14. koht.

Lühirada nõuab väga täpset orienteerumist ja kiireid otsuseid. Tänane maastik eeldas oskust teha orienteerumisotsuseid suurtel kiirustel ja füüsiliselt nõudlikul rajal, kus raja kõrguste vahe oli naistel 150 m ja meestel 320 m. Oluline oli lugeda detaile ja mitte teha suuri tehnilisi vigu. Rada pakkus rohkelt väljakutseid mitte ainult Eesti orienteerujatele, vaid kõigile maailma tippudele.

Naiste eelmise aasta selle distantsi maailmameister, rootslanna Tove Alexandersson juhtis võistlust kuni raja lõpuosani, mil tegi ligi 2-minutilise vea. Tõsi – Tove oleks olnud kolmas, kuid parima ajaga lõpetanud šveitslanna tulemus tühistati ja nii läks naiste jooksu kuldmedal Soome, Mairika Teinile võitis ajaga 35.44. Tove Alexandersson kaotas 8 sekundit ja võitis hõbeda ning Simona Aebersold Šveitsist 18 sekundilise kaotusega pronksi.

Eesti naistest oli parim Evely Kaasiku, kes raja esimese poole jooksis kindlalt ja suuremate tehniliste apsudeta. Raja lõpuosas sisse tulnud ligi 1-minutiline viga maksis mitu kohta ja andis Evelyle lõpuprotokollis 20. koha. Marianne Haugile kuulus 33. koht ja Annika Rihma lõpetas 41.-na. Nii Evely kui Marianne olid tehniliselt oma sooritusega rahul ja mõlemad suutsid olla kindlalt kaardis. Ka füüsiline vorm lubab võistelda maailma konkurentsis. Puudu jääb võistlusstartidest taolistel maastikel, et suuta joosta võrdselt sportlastega, kelle jaoks Kesk-Euroopa mäed on kodumaastik.
Eesti naiste tulemused ja kaotus võitjale:
20. Evely Kaasiku +06:13
33. Marianne Haug +8:44
41. Annika Rihma +9:50

Meeste jooks pakkus samasugust väljakutset tippudele ja esikuuiku kohad jagati distantsil mitu korda ringi. Võidu võttis kõige stabiilsemalt jooksunud ja parimat kiirust näidanud šveitslane Matthias Kyburz ajaga 34.25. Hõbeda võitis Florian Howld Šveitsist ajaga 35.35, pronks kuulus Olav Lundanesile Norrast 35.47.Eesti meestest pääses finaali ainukesena Lauri Sild, kes lõpetas 14. kohaga, aeg 38.52. Lauri sõnul oli tehniline sooritus hea, aga füüsiline vorm tagas täna vaid koha esimese 15 seas. Kahju oli sellest, et 10. koht jäi kõigest 17 sekundi kaugusele.

Eesti koondise treeneri Elo Saue sõnul oli hea näha tehnilist kindlust ja tehnika kontrollimist, mis oli tänasel maastikul väga oluline. Edasiseks annab kindlus ka sportlaste füüsiline võimekust, sest EM’i maastikud on väljakutsuvad ja enamus starte on veel ees.

Neljapäeval on kavas sprinditeade ja start Eesti aja järgi kell 18.00. Otseülekannet veebist saab jälgida http://www.eoc2018.live/eoc2018-live/