Uudis

Kolm Eesti orienteerujat EM-sprindis teises kümnes

Kolm Eesti orienteerujat EM-sprindis teises kümnes


Täna peeti Türgis, Sarikamise linna lähistel suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistluste avadistants, sprint. Võistlused toimuvad keskmäestiku tingimustes, ca 2100 m kõrgusel merepinnast ning esmakordselt toimub nii kõrge tasemega võistlus Türgis.

Sprindiradade kohta võis osalejatelt kuulda ainult kiidusõnu – navigeerimisoskused pandi tõsiselt proovile, oli mitmeid huvitavaid teevalikuetappe, kuid samas avaldas keskmäestik sooritusele oma raskendavat mõju ja muutis füüsilise soorituse eriti raskeks neile, kel ei olnud võimalik võistluseelselt samaväärsetes mäestikutingimustes harjutada.

Naiste seas olid teistest selgelt üle venelannad ja rootslannad, kelle sekka esikümnesse pääses vaid kuuendana lõpetanud soomlanna Salla Koskela. Euroopa meistriks tuli Alena Trapeznikova Venemaalt ajaga 15.24, hõbeda ja pronksi teenisid rootslannad Magdalena Olsson (15.34) ja Tove Alexandersson (15.46).

Eesti parimana sai Daisy Kudre 12. koha ajaga 17.11, tema õde Doris oli 17. (17.50) ja Epp Paalberg 24. (18.51). Daisy Kudrest eespool olid peale venelannade ja rootslannade vaid soomlanna Salla Koskela ja ühe sekundiga tšehhitar Petra Hancova.

Daisy Kudre: „Rada oli huvitav ja finišeerides olin oma sooritusega igati rahul, kuid esimene kiire analüüs näitas, et jätsin kahes kohas olulised lõiked tegemata ja selle taha jäi ka eesmärgiks seatud koht esikümnes. Keskmäestikus oli sõita ikka füüsiliselt väga raske, loodetavasti kohaneb organism lähipäevadel.“

Doris Kudre: „Olen oma kohaga rahul, tegin n-ö „oma ära“ ja jätsin selja taha mitmeid tugevaid konkurente. Tegin rajal kiireid lõikeotsuseid, mis ennast igati ära tasusid. Hetkel ei ole mu sõiduvorm veel väga kiita, loodan seda märtsikuiseks MM-iks tublisti parandada.“

Meeste seas oli konkurents tunduvalt kirevam ja esikümnesse pääsesid viie riigi esindajad. Kindla võidu noppis norralane Lars Moholdt ajaga 16.20, edestades rootslast Erik Rosti 27 ja teist norralast, Jörgen Madslienit 30 sekundiga.

Mattis Jaama sõitis välja 20. koha, kaotades võitjale 2.10 ning kommenteeris võistlust järgmiselt: „Korraldajad olid planeerinud väga põneva raja, mis sundis ikka kogu aeg „asja juures olema“. Tegin esialgsel hinangul hea, vigadeta soorituse, kuid ei saa välistada, et võis esineda paremaid teevalikuid ja otselõikeid, seda näitab hilisem analüüs. Paraku oli juba varasemast teada, et ma mägedes eriti kõva poiss ei ole ja kõrgus enam kui 2000 m üle merepinna andis ikka kõvasti tunda.“
Kevin Hallop oli 30., kaotust võitjale 4.03.