Uudis

Daisy Kudre ja Mattis Jaama tulid Eesti meistriteks lühirajal

Daisy Kudre ja Mattis Jaama tulid Eesti meistriteks lühirajal


Põlva lähistel Hatikul peeti Eesti Vabariigi aastapäeva eelõhtul suusaorienteerumise Eesti meistrivõistlused lühirajal. Meeste raja linnulennuliseks pikkuseks oli 8,3 km ja naistel 6,5 km.

Hiljutised sulailmad ja sellele järgnenud külmad olid muutnud lumikatte napiks ja rajaolud jäisteks, mis võimaldas paljudes kohtades otselõikeid väljaspool suusaradu.

Korraldajaklubi Põlva Kobras oli rasketele oludele vaatamata ette valmistanud rohkesti põnevust pakkuvad rajad.

Nii naiste kui meeste põhiklassis tulid võitjaks Eesti koondise liidrid Daisy Kudre ja Mattis Jaama (mõlemad OK Peko).
Daisy edu teiseks tulnud Evely Kaasiku (OK JOKA) ees oli 46 sekundit ja kolmandaks tulnud Doris Kudre (OK Peko) ees 1.32.

Daisy Kudre: „Mul on väga hea meel, et Eesti meistrivõistlused keeruliste lumeolude kiuste ikkagi toimusid. Rajad olid huvitavad ning keerulised, seda nii jäiste olude kui tiheda radade võrgu tõttu. Enda sõiduga ma rahule ei jää, kuna tegin mitu orienteerumisviga. Õnneks suutsin vigadest hoolimata piisavalt kiire sõidu teha, et meistritiitel võita.“

Meeste seas edestas Mattis Jaama külalisvõistlejat Nauris Raizet Lätist 1.25. Eesti meistrivõistluste hõbeda teenis Tõnis Erm (TAOK, +1.53) ja pronksi Kevin Hallop (OK Peko, +4.22).