Uudis

60. Jüriööjooksu Viljandi lossimägedes võitsid võrokesed.

60. Jüriööjooksu Viljandi lossimägedes võitsid võrokesed.

Jüriööjooks on kujunenud traditsiooniliseks ja sümboolseks orienteerumishooaja avavõistluseks ning lausa omaette brändiks Eesti orienteerumises. Tänavune heideldi Jüriööjooksu võidu eest juba 60-ndat korda ja seekord oli võistluspaigaks Viljandi lossimägede maastik.
60. Jüriööjooksu põhirajal astus seekord stardijoonele 62 viieliikmelist võistkonda, kelle lisaks veel 20 kolmeliikmelist harrastajate tiimi.
Jüriööjooksu avavahetuse võit on igale orienteerujale ihaldusväärne ja tänavus kuulus see au Ats Sõnajalale Harju orienteerumisklubist. Sama päeva ennelõunal Eesti ekideni meistriks kroonitud mees suutis õhtuhämaruses 6,4 km ja 23 KP-ga rajal 15 sekundiga edestada kõva konkurentsi pakkunud Kaarel Hendrik Zernantit OK Ilvesest. Ent see oli alles suure võistluse algus. Jüriööjooksudel on sageli just naiste etapid need, kus paljuski otsustatakse kogu võistluse saatus. Nii oli suuresti ka seekord. Kui avavehtusest naasis hilisema võitja OK Võru esindaja Siim Klais 16. kohal ja üle 6 minutilise kaotusega, siis naiste joostud teise vahetuse lõpuks suutis Kerstin Uiboupin tulla teatevahetusse neljandana ja kaotust liidritel oli jäänud vaid paar minutit. Kuigi kolmandas vahetuses kärises võrokeste jooksja Alar Kume vahe liidritega taas neljale minutile, siis naiste neljanda vahetuse lõpus tuli Laura Joonas teatevahetusse juba 30 sekundilise eduga liidrina. Viimases vahetuses Jaagup Truusalu enam konkurentidele võimalusi ei jätnud ning lõpujoonele jõudis OK Võru üle kolme minutilise eduga lõpuajaga 3:03.40. Järgnesid tulise lõpuheitluse pidanud Värska OK Peko (Sander Linnus, Kristel Kõivo, Kevin Hallop, Daisy Kudre, Reigo Teervalt) 3:06.49 ja Rakvere OK (Priit Randman, Kelly Vildek, Olle Kärner, EPP Paalberg, Tõnis Laugesaar) 3:06.58.
Noorte arvestuses võittis võidu Värska OK Peko noorte tiim Olle Ilmar Jaama, Leana Jete Korb, Timo Kudre, Mari Linnus, Mihkel Mahla ajaga 3:53.20. Järgnesid OK Võru 3:58.00 ja OK Põlva Kobras 4:02.50.

Ka veteranide võistkondadest oli kiireim Värska OK Peko koosseisus Paavo Rõigas, Epp Käpa, Raul Kudre, Ingrit Kala ja Ain Fjodorov võiduajaga 3:54.05. Neile järgnesid OK Ilves 3:57.28 ja OK TON 4:06.51.

Esmakordselt võistlesid Jüriööjooksul omaette koknurentsis firmade võistkonnad ja selles arvestuses oli edukaim AS Norma esindus Tanel Kannel, Edit Kannel, Heiki Savitsch, Kertu Savitsch, Sander Annus ajaga 4:03.47, mis üldarvestuses andis neile 20. koha.
Harrastajate rajal oli edikaim Lennubaasi võistkonda Artur Rauk, Rain Muru, Marek Zahkna ajaga 1:46.29. Teise koha saavutas Käo Tiim ajaga 1:52.31 ja kolmanda koha võistkond Wandersellid 2:08.09.
60. Jüriööjooksuga käima lükatud orienteerumishooaeg Eestis jätkub täishooga. Juba aprillikuu lõpus algavad Otepääl koolide ja koolinoorte maailmameistrivõistlused. Maikuu on aga EOK poolt kuulutatud Eestis orienteerumiskuuks.