Uudis

Eesti meistrid teateorienteerumises on OK Võru naised ja EKJ SK mehed

Eesti meistrid teateorienteerumises on OK Võru naised ja EKJ SK mehed

Teateorienteerumise tänavused Eesti meistrid selgitati Tartumaal Vitipalu maastikul, kus kaks aastat tagasi toimus orienteerumise MMi lühiraja ja teatejooksu võistlus. Tiitlikaitsjatena astusid 25kraadises suveleitsakus võistlustulle 20 naiskonna konkurentsis orienteerumisklubi Võru I naiskond ja ja 30 meeskonna konkurentsis Eesti Kaitsejõudude Spordiklubi meeskond.

Naiste võistluse esimese vahetuse lõpetas liidrina Piibe Tammemäe (SK 100), temast 4 sekundit jäi maha Eesti parim suusaorienteeruja Daisy Kudre (Peko II) ning 3 minutit hiljem jõudis teatevahetusse tiitlikaitsja OK Võru I naiskond, kus avavahetust jooksis Kerstin Uiboupin.
Teises vahetuses tõstis väga kindla ja kiire jooksu teinud ning eilsel lühirajal pronksmedali võitnud Marianne Haug võrukad liidripositsioonile, sealjuures vahe SK100ga oli 3-minutilisest kaotusest muutunud 4-minutiliseks eduks.
Kolmandas vahetuses näitas head vormi eilse lühiraja meister Laura Joonas, kes tõi Võru I naiskonna kindlale kullale. Lühiraja hõbe Evely Kaasiku tõstis OK JOKA teisele kohale, ent vahe võitjatega oli enam kui 8 minutit. OK JOKA võistkonnas jooksid veel Sigrid Ruul ja Helle Hallik. Kolmandaks tuli SK100 naiskond, kus lisaks Piibe Tammemäele jooksid Marie Tammemäe ja Triinu Rooni (+ 15.40).

Ka meestevõistluses asus tiitlikaitsja Kaitsejõudude SK võistlust juhtima alles teisel vahetusel, kui jooksmas oli Lauri Sild, kes oli teatevahetuse saanud Rain Eensaarelt 8. kohal, liidritest maas 5.24. Timo Sild sai kolmandas vahetuses metsa juba enam kui 3,5minutilise eduga Rakvere OK ees ning kasvatas finišiks Kaitsejõudude SK edu hõbeda võitnud Rakvere OK ees 7.45ni. Rakvere võistkonnas jooksid Priit Randman, Olle Kärner ja Tõnis Laugesaar. Pronksile tuli Värska OK Peko meeskond koosseisus Gion Schnyder, Reigo Teervalt ning Kristo Heinmann (+8.47).

Eesti MV tulemused: http://avaleht.peko.ee/events/eesti-mv-luhirada-ja-mn21-teade/

Järgmisel nädalavahetusel toimuvad Rõuges Balti meistrivõistlused, kus Eesti on väljas suure koondisega. Eesti eest on lubanud võistlema tulla meie põhiklasside tipptegijad (10 meest + 10 naist) ning noorte 14, 16, 18 ja 20 vanuseklasside paremik.