Uudis

Evely Kaasiku ja Timo Sild võidukad Balti meistrivõistluste tavarajal

Evely Kaasiku ja Timo Sild võidukad Balti meistrivõistluste tavarajal

25.-26. mail Võrumaal Rõuges toimunud Balti meistrivõistlused algasid Eestile edukalt: Evely Kaasiku ja Timo Sild jätsid avapäeval toimunud tavarajal kullad koju nii naiste- kui meeste põhiklassis.
Naistest kindlustas Laura Joonas Eestile kaksikvõidu ning meestest jooksis Lauri Sild end pronksile.

Timo Sild, kes samal maastikul sai kaks aastat tagasi orienteerumise MMil pikal rajal 11. koha, tõdes finišis rahulolevana, et ettevalmistus augustikuiseks MMiks Norras on sujunud hästi ning tõusud Rõuge ürgoru nõlvadel ei tundunud enam nii pikad ja rasked kui kaks aastat tagasi. Ka kilomeetriaeg tuli täna kiirem kui kodusel MMil.
Lauri Sild oli raja algusosas hädas füüsilise poolega: „Jalad olid pehmed ja mootor ei tõmmanud,“ kirjeldas ta ootamatult nõrka enesetunnet, mis andis talle raja 4. kilomeetri peal 4.KPs alles 14. koha. Seejärel hakkas Lauri Silla jooks 14,3 km pikkusel 24KPga rajal kulgema tõusvas tempos ning finišis jäi teda pooleteisetunnisel võistlusel hõbedast lahutama ainult 51 sekundit.

Esikolmik:
1. Timo Sild 01:28:51

2. Jonas Vytautas Gvildys (Leedu) 01:29:24

3. Lauri Sild 01:30:15
Naiste 9km 23KPga rajal oli Evely Kaasiku (01.11.42) võit konkurentide ees veenev. Vaid raja esimese kolmandiku lõpul suutis Gabija Razaityte Leedust kaheks punktivaheks Kaasiku liidripositsiooni kõigutada, kuid valis siis aeglasema teevaliku ning eestlanna asus taas võistlust juhtima. Väga korraliku jooksu hõbemedalile tegi eelmisel nädalavahetusel Eesti MVtel kaks kulda võitnud Laura Joonas (01.14.13), kelle veatud teevalikud tõid ta raja lõpuosas üsna Evely Kaasiku kandadele, kuid rajameister Markus Puusepa planeeritud raja lõputõusudel oli Kaasiku Joonasest selgelt kiirem. Kolmandaks tuli juba ligi 7-minutilise kaotusega võitjale Laura Vike (01.18.40) Lätist.

Meie noored esinesid seekord tagasihoidlikumalt, avapäeva saagiks jäi vaid kolm kahvatumat karva medalit: meesjuunioridest võitis Kaarel Vesilind hõbemedali, pronksi said tüdrukute N14 klassis Harriet Koppel ning N16 klassis Leana Jete Korb. N14 klassis jäi vaid 1 sekund Marie Elleril puudu, et pronkmedal oleks läinud jagamisele, temale seekord siis 4. koht.

Võistkondlikus arvestuses on Eesti 913 punktiga avapäeva järel Läti (1012) ja Leedu (952) järel kolmandal kohal, kuid punktisummade vahed on niivõrd väiksed, et homsed teatejooksud selgitavad lõpliku riikide paremusjärjestuse.

Punktiarvestus võistlusklasside kaupa: http://www.okvoru.ee/site/wp-content/uploads/2019/05/Teams_score_1_day.pdf