Uudis

Eestlased parandasid MK-tavarajal oma positsioone

Eestlased parandasid MK-tavarajal oma positsioone

Orienteerumise tänavuse MK-sarja teiseks osavõistluseks oli täna viitstardist tavarada.

Nii meeste- kui naisteklassis suutsid eilsed rootslastest võitjad ühtlase ja suuremate vigadeta jooksuga oma turvalist edu hoida ning finišeerusid võitjatena ka täna.
Tove Alexandersson edestas finišis kolmandalt stardipositsioonilt teiseks tõusnud soomlannat Marika Teinit 1.30 ja viiendalt kohalt kolmandaks tõusnud norralannat Kamilla Olausseni 2.36.

Meeste võitja Gustav Bergmani edu finišis oli teist kohta kaitsnud prantslase Frederic Tranchand’i ees 1.53. Kolmanda koha pärast käis väga tihe rebimine vahetult prantslase selja taga. Neljandana startinud norralane Magne Daehli lõpetas 2.04 pärast võitjat, edestas sekundiga seitsmendalt stardipositsioonilt neljandaks tõusnud soomlast Miika Kirmulat.

Eesti koondise liidrid tegid mees-mehe võistluses head sooritused ja parandasid mõne koha võrra eile saavutatud positsioone.
42. positsioonilt alustanud Evely Kaasiku lõpetas 38. kohal (+12.06) ja 43.-na alustanud Annika Rihma 40. kohal (+12.11).
Laura Joonas lõpetas 56. kohal (+17.43, lühirajal 54.), Kerstin Uiboupin 75. kohal (+27.13, lühirajal 89.) ja Margret Zimmermann 92. kohal (+35.37, lühirajal 102.)

Annika Rihma: „Füüsiliselt oli täna raskem, aga mõnus oli saada päris mitmes kohas ise või grupi ees joosta. Tegelikult ei ole selline jälitusjooks minu lemmik, kus on võimalus terve raja grupis „istuda“ ja alles lõpusirgel sotid selgeks teha.“

Eesti meeskonnast ei saanud eile saadud põlvetrauma tõttu starti tulla Lauri Sild.
53. stardipositsioonilt jooksis ennast korraliku sooritusega 48.-ks Sander Vaher (+14.24), Heino Ollin tõusis 70. kohalt 65.-ks (+20.58).
Kristo Heinmann startis 68.-na ja lõpetas 76.-na (+22.37). 101.-na alustanud Ats Sõnajalg oli finišis 86. (+28.18) ja 98.-na alustanud Tõnis Laugesaar 95. (+29.49).

Sander Vaher: „Läks suhteliselt hästi. Hajutuses kogunes suhteliselt suur seltskond kokku, liiguti minu jaoks piisavalt kiiresti ja tehniliselt hästi. Selles pundis püsisin lõpuni. Füüsiliselt oleks ehk veidi paremini suutnud, aga tehniline sooritus oli igati hea.“

Heino Ollin: „Algus ei olnud mul eriti hea, aga hajutuse osa läbisin väga hästi ja sattusin ühte suuremasse gruppi. Raja lõpuosas tuli sisse umbes minutine viga, millega mõned kohad kaotasin, aga kokkuvõttes olen oma jooksuga rahul.“

Koondise treener Olle Kärner: „Tänases päevas oli positiivne see, et kõik koondislased, kes rajale läksid, tegid seda tugeva võitlusvaimuga. Kuna tegemist oli viitstardiga, kus eilsed tulemused määrasid stardipositsioonide osas väga palju, siis kõrgetele kohtadele joosta ei olnud enam reaalne, aga meie parimad nii naiste- kui meesteklassis tegid täna väga korralikud sooritused.“