Uudis

Eesti meistrid tavarajal on Evely Kaasiku ja Sander Vaher

Eesti meistrid tavarajal on Evely Kaasiku ja Sander Vaher

Lääne-Virumaal Miilal tulid Eesti meistriteks orienteerumise tavarajal Evely Kaasiku (OK JOKA) ja Sander Vaher (OK Põlva Kobras).

Kui naiste põhiklassis oli Evely Kaasiku (1:28:00) võit 10,8km rajal hõbedale tulnud Eleri Hirve (OK Võru) ees veenev – täpselt 5 minutit ning pronksile jooksis Marianne Haug (+6.02; OK Võru), siis meeste põhiklassis tegi suurüllatuse sel aastal Eesti MM-koondisest välja jäänud, kuid järgmise aasta koduseks EMiks harjutav Sander Vaher (1.32.18), kes 13,9 km pikkusel rajal võitis koondise liidrit Timo Silda 11 sekundiga. Kolmandale kohale tuli Kenny Kivikas (+ 4.56; OK Ilves) 17-sekundilise eduga Ats Sõnajala ees.

Veel poolel rajal võistluskeskusest läbijooksul juhtis Timo Sild kahe minutiga Sander Vaheri ees, kuid raja teise poole suutis Vaher joosta kindlamalt ning läks esmakordselt võistlust juhtima 15.KPs, kui joostud oli ca 1 tund. Raja viimase pooltunni jooksid mehed võrdselt: kord oli üks sekundi kuni paarikümnega etapil kiirem, kord teine. Komistuskiviks kujunes mõlemale 23. KP, kus KP-rõnga joon varjas kaardil ühe kõrgusjoone, kuid Timo Sillal läks maastiku ja kaardi kokkuviimiseks ca 40 sekundit kauem kui Vaheril ning seetõttu sai Vaher selles punktis konkurendi ees 15-sekundilise edu, mida Sillal raja lõpuni jäänud kahel kilomeetril enam tagasi teha ei õnnestunud.

Juunioride parimad olid Teele Telgma (SK Saue Tammed) ja Karel-Sander Kljuzin (Värska OK Peko).

Homme selgitatakse Miila nõudlikul maastikul teatemeistrid noorte ja veteranide klassides.

Eesti MV orienteerumise tavarajal ja noorte ning veteranide teatejooksudes korraldab orienteerumisklubi Rakvere Kuno Rooba juhtimisel. Rajameistritöö oli seekord kollektiivne looming, mida dirigeerisid Jaan Olvet ja Kuno Rooba.