Uudis

Lauri Malsroosile rattaorienteerumise MK-finaaletapi pikalt rajalt kõrge 4. koht

Täna algasid 2019. aasta rattaorienteerumise maailma karikasarja finaaletapid Kesk-Saksamaal pika raja võistlusega. Võistluskeskuseks on Maagimäestikus Tšehhi piiri ääres asuv Rabensberg ja tuntud talispordi kuurort Oberwisenthal. Koos MK-sarja etappidega peetakse Saksamaal ka tänavused veteranide maailmameistrivõistlused, kus ka eestlased kõrgete eesmärkidega stardis.

Tänane pikk rada mägisel maastikul oli füüsiliselt väga raske – meeste 38,9 km pikkusel distantsil tuli võtta 940 tõusumeetrit. Tänavune sprindi Euroopa meister Lauri Malsroos näitas väga head minekut ka hooaja lõpus saavutades pea kahe tunnise kestusega võistlusel kõrge 4. koha. Eestlasest ettepoole jäid mägistest riikidest pärit ratturid – oma esimese MK etapivõidu teenis Andreas Waldmann Austriast ajaga 1.55.12. Teisena lõpetas Simon Brändli Šveitsist (+1.25) ja kolmandana venelane Grigory Medvedev (+1.35).

Malsroos kaotas täna võitjale 2.20. ja tõdes, et jäi oma sõiduga üldjoontes üsna rahule – suuri eksimusi rajal ette ei tulnud, kuigi väikeseid vigu ja veidi kehvemaid teevalikuid pika raja peale siiski kogunes. Eestlase lemmik-distants – sprint on kavas teatesõidu järgselt ülehomme.

Eestlastest oli meeste seas stardis veel Riivo Roose, kes täna pidi leppima 41. kohaga (+25.43). Roose, kes mullusel MK-finaaletapil Portugalis sai pikal rajal oma karjääri kõrgeima – 17. koha, kurtis täna füüsilist jõuetust.

Naiste 32 km pikkusel 790 tõusumeetriga raskel ja pikal rajal saavutas Piibe Tammemäe oma rattaorienteerumise MK-sarja debüüdil korraliku 21. koha (+21.38). Suvel väga häid tulemusi saavutanud Tammemäe sõnas, et ta rajal küll suuri vigu ei teinud, kuid vorm pole enam niivõrd hea ja aega kaotas ta pikkadel teevalikutel. Naiste seas võidutses tänavusel MM-il kõik 4 individuaalset kulda võitnud Emily Benham-Kvale Suurbritanniast ajaga 2.01.14. edestades 8 sekundiga rootslannat Nadia Larssonit. Venelanna Olga Shipilova-Vinogradova kaotas kolmandana võitjale 2.55.

Maailma karikasarjas sõidetakse homme segateatevõistlus, kus võistkonda kuulub 2 meest ja 1 naine. Ühepikkustel etappidel on sõidujärjekorra valik vaba. Eesti võistkond asub võistlustulle järjestuses: Piibe Tammemäe – Lauri Malsroos – Riivo Roose.

Samas toimuvatel veteranide maailmameistrivõistlustel on juba kaks hõbemedalit W50 klassis võitnud eestlanna Ingrit Kala, kes 3-kordse veteranide maailmameistrina oli seekord teine nii eilsel lühirajal kui tänasel pikal rajal. M45 klassis on võistlemas koguni 3 eestlast, kellest täna oli parim Erik Aibast 15. kohaga, Stanislav Tarassov oli 25. Eilsel lühirajal saavutas Tarassov 24. ja Raul Kudre 27. koha. Veteranidel on homme kavas ühisstardiga võistlus ja ülehomme sprint.