Uudis

Daisy Kudre võitis suusaorienteerumise EMi lühirajal pronksmedali

Daisy Kudre võitis suusaorienteerumise EMi lühirajal pronksmedali

Venemaal Hantõ-Mansiiskis jätkuvatel Euroopa meistrivõistlustel võitis Daisy Kudre lühirajal pronksmedali. Temast kiiremad olid täna vaid Tatyana Oborina (1.01.02) ja Marina Vyatkina (+0.40) Venemaalt, kes teenisid kahvatumat karva medalid ka eilsel sprindidistansil. Kullast jäi Daisy Kudrel tänasel tunnipikkusel võistlusel puudu vaid 50 sekundit.

Daisy Kudre: „Tänane ühisstardist lühirada oli pikk ja raske. Sel hooajal mulle aga pikad distantsid sobivad. Sõitsin väga keskendunult, tegin häid teevalikuid ja ei teinud ühtegi orienteerumisviga. Eesti tiimil olid tänastes värske lumega oludes üle platsi suusad, mis medalivõidule kaasa aitasid. Olen enda esimese tiitlivõistluste individuaalse medali üle väga õnnelik. Kuna hommikul oli mul väga raske võistluseks häälestuda, siis tänan ka tiimikaaslasi, kes aitasid enne starti luua positiivset meeleolu."
Epp Paalberg lõpetas 25. (+09:37) ja Doris Kudre (+19:57) 34. kohal.

Ka meeste lühiraja võistluses jäid kuld ja hõbe Venemaale, kui Sergey Gorlanov (59:42) võitis siin oma teise kuldmedali ning Vladislav Kiselev (+1.39) teise hõbemedali. Pronksile sõitis Markus Lundholm Rootsist (+2.34). Mattis Jaama tegi tugeva soorituse ning lõpetas 7-mehelises 10.-16. kohale sõitnud meestegrupis 2. kohal, saavutades üldkokkuvõttes 11. koha (+5.52).
Kevin Hallop sai 56 mehe konkurentsis 48. koha (+29:04).

Eesti Koondise treener-esindaja Raul Kudre sõnul oli tänaseks võistlusmaastikule sadanud kehva libisemisega värske lumi. Külmakraade oli -2. „Rada oli pigem sarnane tavarajale, lisaks oli see füüsiliselt raske, mis Daisyle on hästi sobinud. Ka töötasid Daisyl suusad hästi. Meeste võistluse ajal läks libisemine veel kinnisemaks. Mattis Jaama – nagu ka paljud konkurendid – võtsid pikkadel kitsastel tõusudel suusad jalast ning jooksid üles," selgitas Raul Kudre kohapealseid olusid.

Täielikud tulemused, võistluste järelevaatamine ja muu info lühiraja kohta: