Uudis

Venemaal Hantõ-Mansiiskis lõppesid suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlused teatesõitudega, Eesti naiskond saavutas 5. koha.

Venemaal Hantõ-Mansiiskis lõppesid suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlused teatesõitudega, Eesti naiskond saavutas 5. koha.

Naiste teatesõidu võitis üllatuslikult Rootsi (1:43:34), kui Magdalena Olsson edestas finišispurdis kahe sekundiga Venemaad, kus viimast vahetust sõitis Marina Vjatkina. Pronksile tuli Soome (+5.38). Neljandaks tuli Tšehhi, Eesti esindus koosseisus Epp Paalberg, Doris Kudre ja Daisy Kudre said viienda koha (+9.19). Neljandast kohast jäi lahutama 52 sekundit ja pronksist 3.41.

Koondise liidri Daisy Kudre (3. vahetus, + 0.25) hinnangul tegi meie naiskond hea soorituse: „Võistlus oli füüsiliselt väga raske, mis ei ole meie tugevus: meile sobivad rohkem füüsiliselt kergemad, kuid tehniliselt keerulised rajad."
Doris Kudre (2. vahetus, +4.37): „Oma sõiduga olen rahul, konkurendid olid lihtsalt tugevamad. Hantõ-Mansiiski maastik on mulle raske olnud."
Epp Paalberg (1. vahetus, +4.17): „Täna oli väga raske võistlus nädala lõpetuseks. Andsime oma parima ja olen väga õnnelik, et meil on tiim, mis pidevalt koos areneb ja eesmärkide poole suundub."

„Korraldajad pigistasid viimase võistlusega maastikust veel viimase välja: tõusu pakuti siin toimunud distantsidest proportsionaalselt kõige rohkem, aga õnneks sai kasutada laiu suusaradasid; laskumised olid kitsad ja tehnilised. Võistlusilm oli paari soojakraadiga, lumi sula, suusad libisesid hästi," andis koondise treener Raul Kudre ülevaate viimase võistluspäeva oludest.

Meeste võistlus kulges Vene meeskonna dikteerimisel ning nende edu teisena lõpetanud Soome ees oli pea seitse minutit (+6.45). Pronks läks Rootsi (7.55). Norra võistkondi võistlema ei lubatud.
Eesti mehed Mattis Jaama ja Kevin Hallop sõitsid teadet väljaspool arvestust. Sealjuures lõpetas Mattis Jaama avavahetuse teisena (+3.00).

Maailmakarika kokkuvõttes sai Daisy Kudre 199 punktiga neljanda koha, Mattis Jaama oli meeste arvestuses 15.

Väljavõte suusaorienteerumise MK sarja 2020 punktiarvestusest:
1. Tatyana Oborina RUS 250
2. Magdalena Olsson SWE 222
3. Marina Vyatkina RUS 209
4. Daisy Kudre EST 199
5. Alena Trapeznikova RUS 186
6. Marjut Turunen FIN 177


27. Doris Kudre EST 58
28. Epp Paalberg EST 58

Kokku sõitis MK punktikohale 44 naist.

Meeste MK sarja esikolmik:
1. Vladislav Kiselev RUS 245
2. Andrey Lamov RUS 231
3. Sergey Gorlanov RUS 224

13. Gion Schnyder SUI 123
15. Mattis Jaama EST 118

Kevin Hallop ja Ilmar Udam MK-sarjas punktikohale sel hooajal ei jõudnud.

Kokku sõitis MK punktikohale 53 meest.

Euroopa meistrivõistlusega lõppes suusaorienteerumise selleaastane lühike hooaeg ning kogu orienteerumiskogukond läks koroonaviirusest