Uudis

IOFi kokkuvõte alaliitude tagasisidest ja tiitlivõistlused 2020-2023

Rahvusvaheline Orienteerumisliit (IOF) on avaldanud oma kodulehel kokkuvõtte lähiaastate tiitlivõistluste toimumise kohta tehtud uuringust seoses koroonaviirusest tekitatud olukorraga.

Otseselt Eestit puudutab see, et Euroopa MV 2020. aastal Lääne-Virumaal ei toimu ning seda võistlust ei lükata ka 2021. aastale edasi. Hetkel käivad konsultatsioonid 2022. ja 2024. aasta osas: kui Ungari on nõus 2022. aastale plaanitud metsa-EMi korraldama 2024. aastal, siis saab Eesti metsa-EMi korraldusõiguse 2022. Vastasel juhul pakutakse Eestile EMi korraldamiseks arvatavasti 2024. aastat.

Kindlasti on paljud seeniorsportlased huvitatud ka orienteerumisjooksu veteranide MMi toimumisest. Hetke seis on selline, et 2020 jääb veteranide MM Slovakkias ära, küll aga kinnitavad korraldajad, et 2021. aastal toimuvad Jaapanis veteranide maailmamängud (World Masters Games) ja selle raames jagatakse ka veteranide OJ MM medaleid.

2023. a veteranide MMi korraldusõigust pakutakse esimesena Slovakkiale.

Lisaks orienteerumisjooksu tiitlivõistlustele puudutavad muudatused ka rattaorienteerumise ja täpsusorienteerumise tiitlivõistlusi.

Täpsemalt siit: https://orienteering.sport/iof-future-events-program/

Suusaorienteerumise tiitlivõistlusi ei ole mainitud ning loodetavasti neid koroonaviiruse praegune puhang ei puuduta. Suusaorienteerumise MM 2021 toimub veebruari viimasel nädalal Eestis Käärikul.