Uudis

Eesti meister orienteerumisjooksu lühirajal naiste põhiklassis on Evely Kaasiku

Eesti meister orienteerumisjooksu lühirajal naiste põhiklassis on Evely Kaasiku

Tänavused Eesti meistrid lühirajal selgitati Vetla lähistel tugevasti liigestatud reljeefiga Taganurga mõhnastikul, kus võitsid tehniliselt kõige puhtamad sooritused teinud sportlased.

Naiste põhiklassi 4,3 km pikkusele rajale startis 21 naist, kellest ainsana suutis raja suuremate vigadeta läbida Eesti koondise liider, tänavu sprindis ja tavarajalgi Eesti meistriks kroonitud Evely Kaasiku (OK JOKA), kes jäi oma jooksuga ka väga rahule. Kaasiku edastas järgnevat konkurenti, Laura Joonast (OK Võru), juba enam kui viie minutiga.
"Füüsiliselt ei olnud siin rajal midagi teha, oli vaja ainult orienteeruda ja sellest piisas. Ja nagu ikka Eesti metsas, oli vaja hoida sellist suhtumist, et punktist punkti minnes peab end kohati taimestikust jõuga läbi suruma." Soomes elavale ja treenivale Kaasikule on Eesti meistrivõistlused heaks ettevalmistuseks 2022. aastal Eestis Lääne-Virumaal toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks.
Ka teisele kohale tulnud Laura Joonas (OK Võru) jäi oma jooksuga rahule, sest suutis pärast esimese punkti pooleteise minutilist viga ennast kokku võtta ja ülejäänud raja peaaegu veatult läbida. “Jään jooksuga rahule, medal on alati tore. Läksin rajale eesmärgiga teha hea tehniline sooritus, sest jooksuvorm pole nii hea, et saaksin siin teistega võrdselt joosta. Esimese punktiga tuli küll suur viga, aga edasi läks hästi. Mõnus tehniline rada, väga põnev oli. Kogu aeg pidi kaardis olema, ei saanud tormata pea laiali otsa.” kommenteeris hõbemedalist.
Kolmanda koha aja jooksis välja OK Võru esindav soomlanna Sari Nurmela, kellele pakkus Soomest sootuks erinev Vetla maastik põnevat orienteerumist. Eesti meistrivõistluste arvestuses tuli pronksile Eleri Hirv (OK Võru).

1. Evely KAASIKU JOKA 35:03
2. Laura JOONAS Võru 40:51 +5:48
v.a Sari NURMELA Võru 43:49 +8:46
3. Eleri Hirv Võru 47:05 +12:02

Foto: Aldis Toome

Naiste GPS: https://sportrec.eu/ui/#1flbqc9

Tulemused: