Uudis

Rattaorienteerujad selgitasid ühel päeval välja Eesti meistrid kahel distantsil

Rattaorienteerujad selgitasid ühel päeval välja Eesti meistrid kahel distantsil


Lääne-Virumaal – Käsmus ja Võsul peeti ühel päeval rattaorienteerumise Eesti meistrivõistlused lühirajal ja sprindis, korraldajaks Rakvere orienteerumisklubi.

Hommikune lühirada sõideti Eesti ühes kividerikkamas metsas Käsmu poolsaarel ja õhtupoone sprint suvitushooaja haku rahvarohkes Võsu asulas.

Naiste põhiklassis näitas nädal enne maailmameistrivõistlusi head vormi Piibe Tammemäe (SK100), kes võttis mõlemal alal kulla Eleri Hirve (OK Võru) ees. Pronksi teenis lühirajal Doris Kudre (OK Peko) ja sprindis Maret Vaher (OK Kobras).

Meeste põhiklassis võis eeldada duelle mitmekordsete MM-medalistide Tõnis Ermi (TAOK) ja Lauri Malsroosi (Tammed) vahel.
Lühirajal pani oma füüsilise üleoleku maksma Malsroos, edestades 14,7 kilomeetrisel rajal Ermi 2.05 ja kolmandaks tulnud Erik Aibastit (Tammed) 5.38.
Sprindivõistlus seevastu ebaõnnestus Malsroosil rehvi purunemise tõttu ja Erm sai tema enda sõnul „odava võidu“ – 6 km pikkusel rajal oli tema võiduaeg 21.48. Hõbeda teenis Priit Poopuu (JOKA, +1.05) ja pronksi Marek Karm (SK100, +1.51).

Naisjuunioridest oli mõlemal alal parim Mari Linnus (OK Peko), meesjuunioride lühiraja võitis Mihkel Mahla (OK Peko) ja sprindi Sander Pritsik (Rakvere OK).