Uudis

Ats Sõnajalg oma elu esimeses MM-sprindifinaalis 35.
Ats Sõnajalg lõpetas MM-finaalis 35. kohaga

Ats Sõnajalg oma elu esimeses MM-sprindifinaalis 35.

Orienteerumisjooksu MM-võistlustel Tšehhis, Terezini kindluslinnas, jagati laupäeva pärastlõunal välja esimesed medalikomplektid. Sprindidistantsi finaalis jooksis ainsa Eesti mehena Ats Sõnajalg.

3,9 km pikkune rada oli väga vaheldusrikas ja mitmete keeruliste teevalikuetappidega. Suuremate vigadeta raja läbinud Sõnajalg lõpetas 45 finalisti seas 35. kohaga, aeg 15.44, kaotust võitjale kogunes 1.58.

Ats Sõnajalg: “Füüsiliselt oli väga raske, ilm on palav ning eeljooksu ja finaali vahele jäi väga lühike aeg. Ei mäleta, et varem oleks MMil kahe jooksu vahel nii väike vahe olnud. Tehniliselt oli rada väga nõudlik, rohkesti suunamuutusi ja toorest krossijooksu mätastel, samal ajal tuli suuta kaarti lugeda. Maastikul oli mitmeid tunneleid, mida paljud ka oma teevalikutes kasutasid, mina eelistasin pigem pisut suuremaid ringijookse, kus oli väiksem vigade tegemise oht. Tundub, et paljud konkurendid on leidnud otsemaid variante ja ka liikunud kiiremini. Elu esimese MM-finaali kohta pean oma sooritust siiski rahuldavaks – kiita ei ole, aga läbikukkumine ka mitte.“

Maailmameistriks tuli mõnevõrra ootamatult 23-aastne rootslane Isac von Krusenstierna ajaga 13.46. Hõbeda teenis norralane Harlem Kasper Fosser (13.53) ja pronksi uusmeremaalane Tim Robertson (13.59). Õnnelik võitja kommenteeris rada kui väga keerulist ja põnevat, mida ta täiel rinnal nautis. Kõik olulised teevalikud tegi ta õigesti ja hea jooksuvorm tagas MM-kulla võitmiseks vajaliku kiiruse.