Uudis

Eesti meeskond MMi teatejooksus 12.
Heino Ollin tegi Eesti meeskonnas väga hea avavahetuse

Eesti meeskond MMi teatejooksus 12.

Tšehhis, orienteerumisjooksu MM-võistluste neljandal võistluspäeval toimusid teatejooksud. Korraldajad pakkusid järsunõlvalist maastikku, kus mäekülgi palistamas ületamatute liivakivikaljude labürindid. Jalgealune pinnas oli erinevalt lühirajamaastikust kividest üsna vaba ja metsa läbitavus valdavalt väga hea, peamine keerukus seisnes arvukate kaljutornide vahel suurel kiirusel õigete teevalikute tegemises.

 

Meeste raja iga teatevahetuse linnulennuline pikkus oli 5,0 km, tõusude summa 360 meetrit. Eesti meeskond startis koosseisus Heino Ollin, Lauri Sild, Timo Sild. Meeste võistluse eel läks ilm väga pilve ja algas tugev vihmasadu, mis muutis metsaaluse hämaraks, mistõttu paljud võistlejad läksid rajale kaardilugemise hõlbustamiseks kaasavõetud otsmikulambiga.

 

Avavahetusest tulid liidritena koos Ukraina ja Soome. Heino Ollin tegi väga hea soorituse ja tuli avavahetusest 11. kohal, vaid 2.33 liidritest. Heino Ollin: “Sain rajal kiiresti aru, et rajameister on  planeerinud rohkesti hajutuspunkte ning et konkurente eriti usaldada ei saa. Keskendusin oma sooritusele ja suutsin suuri vigu vältida. Füüsiliselt ei olnud just maailma parim päev, aga jään oma jooksuga üldiselt rahule“.

 

Teises vahetuses haarasid initsiatiivi kolme Põhjamaa meeskonnad, liidrina lõpetas Norra, teisena Soome (+0.57) ja kolmandana Rootsi (+0.59). Lauri Sild hoidis Eesti positsiooni ja tõstis meeskonna lõpuks 10. kohale, kaotust liidrile 6.12.

Lauri Sild: „Tehniliselt väga huvitav rada, nautisin orienteerumist täiega. Vigu õnnestus vältida ja sellega korvasin mõnevõrra füüsilist allajäämist nii mõnelegi konkurendile. Pikkadel tõusudel oli ikka väga raske nendega sammu pidada“.

 

Viimases vahetuse ajal vihmasadu jätkus ja sellele lisandus veel äike. Oma teed läks tiitlikaitsja Rootsi  ankrumees, kahe päeva eest lühirajal hõbeda võitnud Gustav Bergman. Hõbeda võitis Norra (+0.51) ja pronksiheitluse kallutas Soome ees Šveitsi kasuks värske lühiraja maailmameister Matthias Kyburz (+2.00). Timo Sild heitles rajal Läti ja Taani ankrumeestega, kuid mõned veidi ebaõnnestunud teevalikud ja mitte just parim füüsiline hetkevorm jätsid Eesti meeskonna seekord 12. kohale Läti ja Taani järel. Kaotust maailmameistritele kogunes 12.55.

Timo Sild: „Metsaalune oli nii hämar, et lampi oli väga vaja. Algul kaardilugemiseks, kuid lõpus juba ka metsas liikumiseks. Tegin neljanda punktiga väikese vea ja edasi ilmselt mitte alati parimaid teevalikuid. Füüsiliselt tundsin ennast täna kahjuks mitte kuigi hästi, lõpus olid konkurendid teravamad“.

 

Täielikud tulemused: https://eventor.orienteering.org/Events/ResultList?eventId=7063&groupBy=EventClass