Uudis

MK-etapil Rootsis olid lühirajal Eesti edukaimad Evely Kaasiku ja Timo Sild
Evely Kaasiku tänavusel MMil, foto Jiri Ceh/WOC2021

MK-etapil Rootsis olid lühirajal Eesti edukaimad Evely Kaasiku ja Timo Sild

Rootsis, Idres joosti 14. augustil MK-etapp lühirajal. Kogu maailma paremiku osavõtul toimunud võistluse rajad olid orienteerumistehniliselt väga keerulised ja seetõttu tuli suuri eksimusi ette ka paljudel maailma tippu kuuluvatel tegijatel. Suurfavoriidid põrusid nii meeste kui ka naisteklassis.

102 startinud naise seas sai unikaalse saavutusega hakkama alles 19-aastane rootslanna Hanna Lundberg, kes oli esimene startija ja kelle aeg jäigi lõpuks ületamata ka kõigi tagapool startinud kogenud tuusade poolt. Otsustavaks sai Lundberg vigadeta sooritus, samas kui kõigil konkurentidel tuli ette suuremaid ja väiksemaid vigu praktiliselt teedeta mägisel maastikul. Lundbergi võiduaeg 5,5 km pikkusel rajal oli 39.20. Teiseks tuli šveitslanna Simona Aebersold (40.22) ja kolmandaks venelanna Natalia Gemperle (40.36). Mitu suurt viga teinud peafavoriit, rootslanna Tove Alexandersson lõpetas alles viiendal kohal (41.42).

Parima eestasena oli Evely Kaasiku 27., kaotust võitjale 9.51.

Evely Kaasiku: “Maastik oli äärmiselt keeruline ja väga raske oli kaarti maastikuga kokku panna. Tegin palju väikseid vigu. Ilmselt kõik tegid mingil määral – see kuulus asja juurde. Paar „pauna“ oli aga kindlasti liiga palju ja need jäid natukene kripeldama, millegipärast oli mul täna suuna hoidmisega suuri probleeme. Kokkuvõttes aga jäi võistlusest hea emotsioon – maastik oli väga lahe ja väljakutsuv, rada tasemel ning boonusena jäid paar skandinaavlast protokollis ikkagi ka selja taha“.

Ka meeste võistlus paistis silma tähtede langemise poolest, sest paljudel tipptegijatel tuli ette lausa mitmeminutilisi vigu. Oma elu teise MK-etapivõidu saavutas 24-aastane šveitslane Joey Hadorn, kes edestas 6,3 km rajal oma kuulsat kaasmaalast, 38-aastast Daniel Hubmanni 3 sekundiga. Kolmas oli  36-sekundilise kaotusega rootslane Simon Hector. Kaks päeva varem ülekaalukalt tavaraja võitnud tänavune maailmameister Kasper Fosser Norrast pidi leppima kuuenda kohaga (+1.30).

Eestlaste parim oli 36. kohaga Timo Sild (+5.44), kelle soorituse rikkus üks 4-minutiline viga nõlvapunktiga, mis oli üheks komistuskiviks paljudele.

Teiste eestlaste kohad: 62. Heino Ollin ja Lauri Sild (mõlemal kaotust võitjale +10.40), 106. Jaagup Truusalu (+23.02), 58. Marianne Haug (+17.40), 70. Margret Zimmermann (+21.20), 90. Annika Rihma (+32.33)

Täielikud tulemused: https://r.emit.live/followfull.php?comp=19861&lang=en