Uudis

Eesti lõpetas MK-sarja kokkuvõttes riikidest 11. kohaga
Annika Rihma MK-lühirajal Itaalias. Foto: IOF/William Hollowell

Eesti lõpetas MK-sarja kokkuvõttes riikidest 11. kohaga

Tänavune MK-sari lõppes sprinditeatega kaunites Dolomiidi Alpides, 1956. aasta olümpialinnas Cortina d’Ampezzos. Kuna iga riik sai välja panna mitu võiskonda ning ülejäänud võistlejatest sai moodustada riikideüleseid segavõistkondi, siis oli konkurents väga tihe – startis 50 võistkonda.
Kaasahaaravas võistluses käis esikoht korduvalt käest-kätte, kuid ühe otsustavamaid sooritusi tegi äsja kaks MK-etappi võitnud norralane Kasper Harlem Fosser, kes viis kolmandas vahetuses Norra I võistkonna juhtima ning seda edu Andrine Benjaminsen käest ei andnud. Ajaga 1:04:49.50 lõpetanud võitjatele kaotas teisena lõpetanud Rootsi I võistkond 5,2 sekundit ning kolmandaks tulnud Šveitsi I võistkond 51,4 sekundit.
Eesti võistkonnas alustas avavahetuses väga hästi Annika Rihma, kes oli raja 2/3 peal 19-sekundilise kaotusega veel kolmandal kohal, kuid sattus vaatepunkti tulles paralleelsituatsiooni ja leidis ennast ootamatult pealtvaatajate alast. Seal läks olukorrast arusaamiseks aega paari minuti jagu ja sellega oli paremate kohtade eest võitlemise “rong läinud”. Annika finišeeris 42. kohal, teises vahetuses tõstis Kenny Kivikas võistkonna 36. kohale, kolmandast vahetusest tuli Timo Sild 37.-na ning Evely Kaasiku pani võistlusele punkti 32. kohaga.
Kõiki MK-etappe hõlmavas riikide arvestuses tuli Eesti Poola järel ja Läti ees 11. kohale. Esikolmiku moodustasid Rootsi, Šveits ja Norra.