Uudis

Orienteerumise MM toimub esmakordselt ainult sprindidistantsidel

Orienteerumise MM toimub esmakordselt ainult sprindidistantsidel

Tänavused orienteerumise MM-võistlused toimuvad 26.-30. juulini Taanis, keskusega Koldingi linnakeses. Esmakordselt koosneb võistluste programm ainult kolmest sprindialast – sprinditeade, knock-out sprint ja individuaalne sprint. Pikemad metsadistantsid on kavas augustis Eestis toimuvatel EM-võistlustel. Järgmisel aastal on MMi ja EMi programmid vastupidised. Sellise skeemi järgi oli rahvusvahelisel Orienteerumisföderatsioonil plaanis hakata tiitlivõistlusi korraldama juba 2020. aastal, kuid koroonapandeemia tõttu on selle plaani rakendamine kaks aastat viibinud.

Eestit esindavad MMil naistest Evely Kaasiku ja Hannula-Katrin Pandis ning meestest Kenny Kivikas, Sergei Rjabõškin ja Ats Sõnajalg.

Eesti koondise treener Olli-Markus Taivainen: „Korraldajad on esimese sprindi-MMi õnnestumise nimel ära teinud väga suure töö – treeninguteks pakutud rajad on olnud väga tehnilised ja kvaliteetsed. Sarnast taset eeldame muidugi ka MMilt – tehniliselt väga nõudlikud ja keeruliste teevalikutega rajad paljude suurte hoonete vahel, mis moodustavad midagi labürindi-taolist ning samas hekkide ja aedade jms väikeste detailidega õuealad – tormiline orienteerumine täiskiirusel stardist finišini. Meie võistkonna liikmed on kõik terved  ja valmis tegema oma parimaid sooritusi. Loodan, et meie võistlejad kvalifitseeruvad individuaalses sprindis finaali, knock-out sprindis eeljooksudest vähemalt veerandfinaalidesse ning sprinditeates oleme võimelised võitlema koha eest esikümnes.“

Esimeseks võistlusalaks on pühapäeva õhtul joostav sprinditeade, kus Eesti võistkond stardib koosseisus Evely Kaasiku, Kenny Kivikas, Sergei Rjabõškin, Hannula-Katrin Pandis. Start antakse eesti aja järgi õhtul kl 18.30, võistlust saab jälgida veebilehel https://orienteering.sport/event/world-orienteering-championships-2/sprint-relay/

Eesti seine parim MMi sprinditeates on 2016. aastal saavutatud 9. koht. Tookord olid võistkonnas praegusest koosseisust Kenny Kivikas ja Evely Kaasiku.