Uudis

Kenny Kivikas MM-sprindis 23.
Kenny Kivikas pärast finaaljooksu. Foto: Sixten Sild

Kenny Kivikas MM-sprindis 23.

Orienteerumise MM-võistluste viimasel võistluspäeval Taanis oli kavas individuaalne sprint. Vejle linnas toimunud võistluse hommikupoolses osas joosti eeljooksud, kust õhtusesse finaali pääsesid igast eeljooksust 15 paremat ehk kokku 45 paremat meest ja naist. Viiest startinud eestlasest kvalifitseerusid finaali oma eeljooksu 7. kohaga Kenny Kivikas ja 14. kohaga Hannula-Katrin Pandis. Finaali ei õnnestunud pääseda Ats Sõnajalal (oma eeljooksu 19.), Sergei Rjabõškinil (20.) ja Evely Kaasikul (17.).

Finaalvõistlus Vejle vanalinnas oli väga vaatemänguline ja pakkus palju põnevust. Kenny Kivikas läbis raja küll suuremate vigadeta, kuid jooksutempo ei olnud parimatega samast klassist. 4,3 km pikkusel rajal tuli tulemuseks 23. koht (+1.28), tema senine parim koht MM-sprindist on 19. ja pärineb 2017. aastal Eestis toimunud MMilt.

Kenny Kivikas: „Hiljuti läbi põetud kerge haigus tundub olevat organismile oma jälje jätnud. Tervet MM-nädalat pingutada ei jõudnud, finaalis lihtsalt ei olnud vajalikku võimsust. Aga rada oli väga huvitav, esimese hooga pakun, et lausa parim sprindirada, mida olen jooksnud. Nüüd tuleb kiiresti taaskohaneda metsas orienteerumisega, sest juba kuu aja pärast on ees Euroopa meistrivõistlused Eestis.“

Meeste sprindikulla teenis valitsev tavaraja maailmameister, norralane Kasper Fosser ajaga 13.56, hõbeda sai rootslane Gustav Bergman (+0.16) ja Belgiale tõi läbi aegade esimese MM-medali orienteerumises Yannick Michiels, kellel oli varasemast pagasis mitmeid esikuuiku kohti.

Naisteklassis tegi oma debüüdi MM-sprindi finaalis Hannula-Katrin Pandis. 3,8 km pikkusel rajal sai ta 41. koha ajaga 17.34 (+3.12).

Hannula-Katrin Pandis: „Raja algus oli rabe, ma ei kohanenud kaardiga piisavalt kiiresti ja juba teel teise punkti jooksin keerulises piirkonnas tupikusse ja kaotasin palju aega. Edasi sain oma orienteerumise sujuma ja enam suuri vigu ei teinud. Füüsiliselt oli muidugi väga raske.“

Naiste suurfavoriit ja 17-kordne maailmameister, rootslanna Tove Alexandersson, tegi mitu nii suurt orienteerumisviga, et teda ei päästnud seekod ka kiired jalad. Tuli leppida kuuenda kohaga ja jätta troon väljakutsujate päralt. Maailmameistriks tuli britt Megan Carter Davies ajaga 14.22, hõbeda teenis šveitslanna Simona Aebersold (+0.06) ja pronksi võitja kaasmaalane Alice Leake (+0.18).

Kõik tulemused: https://eventor.orienteering.org/Events/ResultList?eventId=7450&groupBy=EventClass