Uudis

1. Magaziin Orienteering Games toimub juba 24.-25. septembril

1. Magaziin Orienteering Games toimub juba 24.-25. septembril

 

Tuntud orienteerumisvõistlus jätkab uue toetajaga  – Magaziin Orienteering Games toimub juba 24.-25. septembril

Eesti tihedas orienteerumisvõistluste kalendris on sügishooaja suurimaks võistluseks alates 1989. aastast olnud Suunto Games Eestis. Tegemist oli laulva revolutsiooni ajastul Eesti ja Soome orienteerumiskogukondade koostöös käivitatud traditsioonilise võistlusega, mis sai endale nime tuntud Soome kompassitootja Suunto järgi ning auhindadeks olidki sel võistlusel kompassid. Seoses muudatustega ettevõtte omanikeringis ja ärihuvide pearõhu kandumisega kompassidelt muudele toodetele lõppes 2021. aastal vastastikusel kokkuleppel ka Suunto nime kandva võistluse traditsioon Eestis.

33 korral erinevates paikades üle Eesti toimunud kahepäevane võistlus oli oma 500-700 võistlejaga väga osavõturohke juba sünnist saati. Septembri lõpus või oktoobri alguses toimunud võistlus oli orienteerumishooaja viimaseks tähtsaks stardiks lisaks sadadele eestlastele ka paljudele soomlastele ja lätlastele. Ka tänavu on Eesti Orienteerumisliidu kalendris koht sellele võistlusele ning teada ka toimumispaik ja korraldaja – tehnilisel ja põneval Voose maastikul on korraldajaks Tallinna klubi TON. Nüüd on selgunud ka võistluse uus nimi – Magaziin Orienteering Games, mis tuleb uue nimisponsori, kodu- ja aiakaupade kaupluste keti Magaziin nimest.

Võrus aastal 2000 tegutsemist alustanud kaubandusettevõte on alati olnud klientidele palju avastamisrõõmu pakkuv ning seetõttu kiiresti arenenud – tänasel päeval on Magaziini kauplusi juba 14 ja need asuvad 13 kohas üle Eesti. Klientidele pakutakse hea hinna ja kvaliteedi suhtega laias sortimendis kaupu – igaühele midagi. Magaziini kauplustes on alati head hinnad ka allahindluseta!

Juhatuse liige Ursel Kaarna: ”Orienteerumine on kogu Eestis harrastatav looduslähedane spordiala, kus paljud tublid tegijad on läbi aegade tulnud just Võrumaalt. Ka meie ettevõte on Võru juurtega ja meil on au sees sportlikud ja tervislikud eluviisid. Seetõttu leidsime Eesti Orienteerumisliidu juhtidega kiiresti ühise keele ja Magaziinil on rõõm pakkuda oma mitmekülgset kaubavalikut võistluse auhinnalauale.”