Uudis

Daisy Kudre-Schnyder alustab MK-hooaega maailma esinumbrina

Daisy Kudre-Schnyder alustab MK-hooaega maailma esinumbrina

Suusaorienteerumise tänavune MK-sari algab 9. jaanuaril kolme võistlusega Austria Alpides. Algselt Ramsaus toimuma pidanud võistlused on sealsete nigelate lumeolude tõttu kolitud 1600 meetrit üle merepinna asuvasse Tauplitzalmi. Kolmel järjestikusel päeval võisteldakse sprindis, jälitussõidus ja lühirajal.

Eesti koondis läheb võistlustulle järgmises koosseisus: 4-kordne maailmameister Daisy Kudre-Schnyder, Doris Kudre, Epp Paalberg, Mattis Jaama, Andres Rõõm, Kevin Hallop ja Sander Pritsik.

Daisy Kudre-Schnyder alustab MK-hooaega maailma edetabelijuhina ning varasemad stardid sel hooajal on näidanud, et vorm on maailma esinumbrile kohasel tasemel. Doris Kudre ja Epp Paalberg on maailma edetabelis hetkel vastalt 14. ja 16. ning meestest Mattis Jaama 14. ja Andres Rõõm 29. positsioonil. Koondise ettevalmistus hooajaks on Eestimaal varakult alanud talve toel sujunud plaanipäraselt ja ootused on kõrged. Koondise tüüri juures on teist hooaega rootslane Mattias Johansson.

Tänavu on need kolm MK-võistlust ühtlasi ka kuue osavõistlusega Ski-O Tour’i osaks. Selle tuuri kolm viimast starti tehakse pärast Austrias toimuvaid MK-võistlusi Šveitsis. Ski-O Tour’I arvestuses saavad maailma eliidiga samadel MK-radadel  ennast proovile panna ka meie noorte tipud – Birgit Rõõm, Liis-Marii Kaso, Timo Kudre ja Chris Marcus Krahv.

Kõik sprindivõistluse jälgimiseks vajalikud lingid: https://orienteering.sport/event/ski-orienteering-world-cup-round-1-2/sprint/