Uudis

Eesti MV suusaorienteerumise sprindis, sprinditeates ja lühirajal toimuvad 25.-26. veebruaril Võrumaal Kiidil

Eesti MV suusaorienteerumise sprindis, sprinditeates ja lühirajal toimuvad 25.-26. veebruaril Võrumaal Kiidil

2023. aasta Eesti meistrivõistlused suusaorienteerumises on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Eesti meistrivõistluste arvestuses esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad
EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.

Pärast pikka arupidamist ning lumeseisu ja ilmaprognoosi uurimist on otsustatud, et OK Võru üritab korraldada Eesti MV suusaorienteerumise sprindis, sprinditeates ja lühirajal 25.-26. veebruaril Kiidil. Esialgselt planeeritud ajal on need lumepuuduse tõttu ära jäänud ning Rakvere OK ei saa liiga vähese lume tõttu lühirada ja tavarada Lääne-Virumaal korraldada ka veebruaris.

18. veebruari seisuga oli lumekiht maastikul suhteliselt õhuke ja paljudes kohtades turritasid lumest välja pisut välja paksema lumekihiga rajalt raiutud vitsad ja oksad, kuid need ei seganud suusatamist väga oluliselt. Kraavid ja ojad olid lahti, samuti kippusid märjad olema sood, mistõttu on võimalik et mõned planeeritud rajalõikudest jäävad kasutuskõlbmatuteks, kuid seisuga 18.02 on korraldajad siiski lootusrikkad, et võistlused on võimalik läbi viia.

Pühapäev tõi maastikule olulist lumelisa ja pikaajaline ilmaprognoos lubab alates pühapäevast mitme päeva jooksul külmakraade ja ka täiendavaid sademeid.

OK Võru võistluste veebilehel on uuendatud võistluskutse ning avatud registreerimine osport.ee-keskkonnas.

Palume registreerujatel stardimaksu tasumisega esialgu mitte kiirustada, vaid oodata ära võistlusnädala keskpaik, mil peaks saama selgeks kas ilmaprognoos on paika pidanud ja lumeolud on endiselt korraldamiseks piisavad head.

Registreerimine on avatud tavapärase esmaspäeva kesköö asemel teisipäeva, 21. veebruari keskööni.

Sixten Sild, peakorraldaja