Uudis

Juunioride MM algas!

Juunioride MM algas!

2.-9.juulini toimuvad Rumeenias Baia Mares orienteerumisjooksu juunioride maailmameistrivõistlused (JWOC). Iga riigi koondises võib olla kuni kuus võistlejat W20 klassis ja samuti kuus M20 klassis. Võistlema asuvad 334 noort (156 neidu ja 178 noormeest) 41 riigist. Konkurents saab olema tihe, mistõttu on meie jaoks tulemuste hindamisel kohtadest olulisem ajaline suhe võitja aega. Aastatel 2010-2022 on väikseim protsentuaalne kaotus individuaaldistantsil olnud 2022.aasta Jürgen Joonase 5,82% sprindis (10.koht) ja teatevõistlusel 2011.aasta 2,66% (8.koht) võistkonnale Raido Mitt, Tauno Tiirats, Kenny Kivikas. Parim eestlaste tulemus JWOCil on 2006.aasta teatevõistluse kuldmedal, kus võistkonnas jooksid Mihkel Järveoja, Markus Puusepp ja Timo Sild.

Seekordsel JWOCil võistleb Eesti koondis koosseisus: Brigitte Panker, Emma Joonas, Harriet Koppel, Maria Eller, Chris Marcus Krahv, Emil Eensaar, Jürgen Joonas, Olle Ilmar Jaama (ainult metsadistantsid), Ossi Rasmus Priks ja Renno Merenäkk. Koondise treener on Elo Saue.

Võistluste ajakava ja distantsid:

3.juuli, sprint. Startide algus 16:30. W20 3,8 km ja 23 KP; M20 4,3 km ja 28 KP.

4.juuli, sprinditeade järjestuses W-M-M-W. Startide algus 16:30. W 3,1 km ja 17 KP; M 3,5 km ja 18 KP.

5.juuli, lühirada. Startide algus 9:00. W20 4 km 130 tõusumeetriga ja 14 KP; M20 4,9 km 155 tõusumeetriga ja 18 KP.

7.juuli, tavarada. Startide algus 9:00. W20 7,8 km 310 tõusumeetriga, 17 KP; M20 10,7 km 585 tõusumeetriga, 23 KP.

8.juuli, teatevõistlus 3-liikmelistele võistkondadele. M20 start kell 9:30, rada 5,5 km 285 tõusumeetriga ja 21 KP. W20 start kell 11:30, rada 4,1 km 250 tõusumeetriga ja 15 KP.

Võistlustest on otseülekanded vaheaegade ja gps-jälgimisega https://www.jwoc2023.ro/live-center/ GPS on kõigil võistlejatel!

 

Meie sportlaste ootused ja lootused võistlusnädalale:

Harriet Koppel (2006): „Tegemist on mu esimese JWOC-iga ning eelkõige tulin kogemust saama. Arvestades väsimust EYOC-ist ja 3000m jooksust mul koha mõttes suuri ootusi ei ole, pigem loodan tehniliselt puhtaid jookse ja head enesetunnet. Vigade “tagasi jooksmise” asemel proovin neid vältida.“

Jürgen Joonas (2003): „JWOC´iks valmistumine on läinud hästi ning tunnen, et olen valmis ees ootavateks võistlusteks. Tahan teha igal distantsil oma võimete kohase jooksu ja pärast olla oma sooritusega rahul.“

Chris Marcus Krahv (2005): „Olen valmis minema vastu enda esimesele juunioride MM-ile. Ootan tulevasi võistlusi suure huviga ja loodan saada palju uusi kogemusi. Peale ebaõnnestunud Euroopa meistrivõistlusi loodan siin tehniliselt paremad sooritused teha, mille üle võib rohkem rahul olla.“

Renno Merenäkk (2005): „Minul suuri lootusi kohtade osas ei ole, sest see on minu esimene JWOC. Küll aga soovin teha sooritusi, millega saan ise rahul olla ning läbi selle saada kogemust tulevasteks aastateks. Peamise rõhu panen siiski sprindile ja kui hästi läheb, siis ka sprinditeatele, võistluse sprindimaastik mulle igatahes sobib.“

Maria Eller (2005): Mu eesmärgiks on teha kõikidel distantsidel tehniliselt sujuvad jooksud. Tahan igal etapil kõigepealt omada kindlat plaani ja siis seda hästi teostada. Kohta lõpuprotokollis ma ise kontrollida ei saa, seega plaanin keskenduda vaid enda sooritustele.

Emil Eensaar (2004): Ettevalmistus on läinud rahuldavalt. Viimased tegevused veel ees ning seejärel saab alata mu esimene JWOC sprindiga. Olen valmis andma endast maksimumi, et võidelda end finišiprotokolli esimesse poolde. Kõige enam ootan tavarada, kus tahan raja kindlalt läbida ja nii saavutada oma parima tulemuse. Eesmärk on realiseerida oma füüsilised võimed ning distantsid läbida sujuvalt, hoida tempot üleval, samas mitte karta teha ka vajalikke seisakuid.

Emma Joonas (2003): Ettevalmistushooajaga võib üpriski rahule jääda, nii et nüüd tahan eelkõige teha tehniliselt head sooritused ja igal distantsil endast parima anda. Koht võiks olla protokolli esimeses pooles. Võistlus tõotab tulla huvitav ja kõige rohkem ootan lühirada.

Brigitte Panker (2004): Sprindis ja lühirajal on eesmärk leida balanss kiiruse ja orienteerumistehnilise poole vahel. Teadetes on eesmärgiks teha tehniliselt kindlad jooksud. Tavarajal loodan teha pikkadel etappidel optimaalsed teevalikud.

Ossi Rasmus Priks (2005): Loodan järgnevaid võistluspäevi nautida ning ei sea endale kindlamaid eesmärke. Olen rahul kui tulemused on finišiprotokolli esimese poole sees. Ootan huvitavaid maastikke ja tehnilisi radu.

Olle Ilmar Jaama (2004) saabub Baia Maresse teisipäeval ning võistleb ainult metsadistantsidel. Aprillikuises treeninglaagris siinsamas vigastas Olle hüppeliigest ning kevadised orienteerumisvõistlused on jäänud jooksmata. Praeguseks on jalg hästi paranenud ning suvised treeningud on Ollel sujunud plaanipäraselt. Sportlik vorm võrreldes konkurentidega ja orienteerumistehniline sujuvus on aga teadmata.

Treener Elo Saue: „Nii nagu noored ise, loodan ka mina õnnestunud sooritusi ja finišis iseendaga enam-vähem rahul olevaid noori. Sprindimaastikul ei ole treeningute põhjal arvates eriskummaline ning oodata on väga tihedat võistlust, kus iga seisak ja õigest põõsavahest möödajooks võib maksta lisaks väärtuslikele sekunditele ka mitu kohta. Metsadistantsidel on meie enamusele väljakutseks järsud nõlvad, nii ülesse kui alla. Treeningutest oleme saanud maastikutüübiga üsna hästi tuttavaks, kuid võistluskiirusel ja -olukorras ei ole sellel veel jooksnud. Igal juhul naudime – põnevat orienteerumist, väljakutseid, pingutamist, rahvusvahelist orienteerumiskogukonda ja Rumeenia külalislahkust!“