Uudis

Eesti parimad MK-sarja sprindis Kenny Kivikas ja Evely Kaasiku
Kenny Kivikas finishisirgel. Foto_Lauri Sild

Eesti parimad MK-sarja sprindis Kenny Kivikas ja Evely Kaasiku

Orienteerumisjooksu tänavune MK-sari jätkus täna sprindivõistlusega Tšehhimaal, Česká Lípa linnas. Tegemist on oluliste võistlustega valmistumisel oktoobri alguses Itaalias toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks sprindidistantsidel.  Stardiprotokollis oli 124 mehe ja 124 naise hulgas ka Eesti koondise neli naist ja neli meest. Koondise parimaks kohaks jäi Kenny Kivika poolt välja joostud 30. koht, 4 km pikkusel rajal kaotas ta võitjale, Suurbritanniat esindavale Ralph Streetile 1.08. Hea soorituse tegid ka hiljuti juunioride MM-il sprindipronksi võitnud Jürgen Joonas, kes lõpetas tihedas protokollis 38. kohaga (+1.18) ja vaid 2 sekundit tagapool, 46. kohaga Sergei Rjabõškin. Neljas Eesti koondise mees, Ats Sõnajalg, oli 117. (+3.52). Hõbemedali võitis rootslane Gustav Bergman (+0.15) ja pronksi belglane Yannick Michiels (+0.16).

Kenny Kivikas: “Tänane MK sprint oli võrdlemisi “okei” sooritus ja tundub, et äkki nüüd lõpuks on keha enda normaalsesse seisu tagasi liikumas. Loomulikult tahaks rohkem, top20 oli võimalik, aga nii tihedas konkurentsis tuleb kõike arvesse võttes rahul olla ka selle 30. kohaga. Loodetavasti sai keha järgmisteks startideks veelgi parema laengu.”

Parimaks Eesti koondise naiseks oli taas Evely Kaasiku, kes sai 3,6 km pikkusel rajal 39. koha täpselt 2-minutilise kaotusega ülikindla esikoha võitnud rootslannale Tove Alexanderssonile. Teise ja kolmanda koha teenisid Šveitsi esindav Natalia Gemperle (+0.35) ja rootslanna Sara Hagström (+0.44). Teiste Eesti naiste kohad: 69. Hannula-Katrin Pandis (+2.57), 70. Annika Rihma (+3.01), 99. Sigrid Ruul (+4.17).

Evely Kaasiku: “Sprindiorienteerumise oskus on mul maailma tippudega võrreldes selgelt roostes. Ühtki suuremat viga ma ei teinud, kuid pidin selgelt võtma rohkem aega kaardilt info kätte saamiseks kui peaks. Samuti mul puudub hetkel pärast pikalt metsadistantsidele keskendumist sprinterile vajalik agressiivsus. Imesid on minult hetkel keeruline oodata linnas, aga siit saab head õppetunnid kaasa, kuidas EMiks paremaks sprinteriks saada.”

Täielikud tulemused: https://eventor.orienteering.org/Events/ResultList?eventId=7563&eventRaceId=7672&overallResults=False