Uudis

Eesti Orienteerumisliit pärjas parimaid ja valis uued juhtorganid
Kolm tiitlit võitnud Jürgen Joonas (OK Võru). Foto: Reigo Teervalt

Eesti Orienteerumisliit pärjas parimaid ja valis uued juhtorganid

Sagadi mõisas toimunud Eesti Orienteerumisliidu pidulikul hooaja lõpetamisel tunnustati parimaid ning toimusid korralised presidendi ja volinike kogu valimised.

Arvo kivikas
Arvo Kivikas

Eesti Orienteerumisliidu teenetemärgi number 10 pälvis Arvo Kivikas.

Arvo Kivikas on ligi 50 aasta jooksul panustanud Eesti orienteerumiselu edendamisse nii tippsportlase, kaardijoonistaja, korraldaja, klubijuhi kui toetajana.Orienteerumise juurde on ta toonud ka oma järeltulevad põlved.

2023. aasta parimate väljaselgitamiseks kümnes erinevas kategoorias pandi kokku klubide ja volinike kogu liikmete arvamused ning veebihääletuse tulemused. Tervelt kolmes kategoorias osutus parimaks tänavusel juunioride MMil sprindipronksi võitnud 20-aastane võruke Jürgen Joonas. Ta osutus valituks nii parimaks meheks orienteerumisjooksus, parimaks noororienteerujaks kui ka Aasta Üllatajaks. Ülejäänud tiitlid jagunesid järgmiselt: parim naine orienteerumisjooksus – Evely Kaasiku, parim suusaorienteeruja – Daisy Kudre-Schnyder, parim rattaorienteeruja – Lauri Malsroos, Aasta rogainivõistkond – Timmo Tammemäe ja Sander Linnus, parim seeniororienteeruja – Kirti Rebane, Aasta kaardistaja – Kaarel-Hendrik Zernant ning Aasta Tegija – taskuhääling Vestluspäevak.

Aasta Tegija tiitli pälvinud, 2020. aastal iganädalase saatega alustanud taskuhäälingut Vestluspäevak teevad kolm Soomes elavat endist ja praegust Eesti koondise meest – Peeter Pihl, Sander Vaher ja Timo Sild.
(Vestluspäevak kuulatav Spotify’st: https://open.spotify.com/show/4J6uVdPYrsZPaHnRE3ylkG)

 

EOL üldkogu valis alaliidu presidendiks tagasi kaks aastat selles ametis olnud Võrumaa ettevõtja Aigar Pindmaa. Üheksaliikmelisse volinike kogusse valiti eelmisest koosseisust tagasi Uku-Laur Tali ja Sixten Sild, uute liikmetena Sander Annus, Marek Karm, Koit Kolsar, Raul Kudre, Tõnu Lillelaid, Toomas Tiivel, Marili Zimmermann.

Järgmisel aastal on Eesti Orienteerumisliidu korraldada kaks rahvusvahelist tippvõistlust – veebruaris suusaorienteerumise MK-etapid Haanjas ja Võru-Kubijal ning augustis rogaini Euroopa meistrivõistlused Missos. Korralduse pearaskust kannavad vastavalt orienteerumisklubid Peko ja TAOK.