Uudis

Suusaorienteerumise MMile sõitev koondis kinnitatud, TV-ülekande tasude katmiseks otsime toetajaid
Daisy Kudre-Schnyder 2023.a jaanuaris Austrias suusaorienteerumise MK-etapil. Foto Raul Kudre.

Suusaorienteerumise MMile sõitev koondis kinnitatud, TV-ülekande tasude katmiseks otsime toetajaid

23.-27. jaanuarini Austrias Ramsaus toimuvatele suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustele, juunioride maailmameistrivõistlustele ja noorte Euroopa maailmameistrivõistlustele läheb Eestis kokku 26-liikmeline esindus:

täiskasvanud (10): Daisy Kudre-Schnyder (Värska OK Peko), Doris Kudre (Värska OK Peko), Kaidy Kaasiku (OK JOKA), Keidy Kaasiku (OK JOKA), Epp Paalberg (Rakvere OK), Laura Elisabeth Christel Lään (Rakvere OK), Mattis Jaama (Värska OK Peko), Andres Rõõm (OK Ilves), Kevin Hallop (Värska OK Peko), Sander Pritsik (Otepää SK);

juuniorid (7): Liis Marii Kaso (Rakvere OK), Birgit Rõõm (OK Ilves), Mareli Vaher (Tartu Katoliku SK), Olle Ilmar Jaama (Värska OK Peko), Chris Marcus Krahv (Otepää SK), Timo Kudre (Värska OK Peko), Nansen Palo (OK Võru);

noored (7): Anett Liisa Parts (OK JOKA), Kerto Kaasiku (OK JOKA), Kennet Keerberg (OK JOKA), Erik Kersna (OK Ilves), Markus Juhkam (OK Põlva Kobras), Henri Kersna (OK Ilves) ja Audun Palo (OK Võru).

Koondisega lähevad kaasa peatreener Jaanus Teppan ning määrdemeister Erti Paalberg.

Eelmine suusaorienteerumise hooaeg oli meile erakordselt edukas: Lätis Madonas Euroopa MV tuli Daisy Kudre-Schnyder individuaaldistantsidel kolmekordseks Euroopa meistriks ning lisaks võitis kaks teatehõbedat: kolmeliikmelises naiste teatesõidus koos Epp Paalbergi ja Doris Kudrega ning sprinditeates koos Mattis Jaamaga.

Juunioride MMil võitis Chris Marcus Krahv sprindis hõbemedali ning noorte Euroopa MVtel Anett Liisa Parts kaks pronksmedalit.

Kõik koondislased on ka sel hooajal kõrgete eesmärkide nimel tõsiselt harjutamas, lisaks otsustasid suusaorienteerumise MMil startida ka Taliolümpia karastusega suusatajatest kaksikõed Kaidy ja Keidy Kaasiku. Orienteerumises Järvamaa Orienteerumisklubi JOKA esindavad tüdrukud on osalenud orienteerumispäevakutel oma suusatreeningute mitmekesistamiseks juba üle kümne aasta, aga suusaorienteerumise Eesti MV osalesid Kaidy ja Keidy detsembri lõpus esimest korda ja saavutasid vastavalt teise ning neljanda koha. Suusakiiruses ei jää nad kindlasti maailma tippudest maha, põnevust nii sportlastele kui pöidlahoidjatele pakub kaardilugemine.

MMi teleülekande näitamiseks ETVs on suuline nõusolek telekanaliga juba olemas. Usume, et TV-ülekande tasu (parandatud 17.01: 3900 eurot) saame heade toetajate abiga samuti kokku ning jaanuari lõpus saame Eesti suusaorienteerujatele ETV kanali kaudu pöialt hoida. Valitud kaks otseülekannet on 23.01 – sprint ja 24.01 – jälitussõit.

Täiendatud 17.01: laekunud on 26 annetajalt 2101,11 eurot! Suur-suur tänu!

Eesti Orienteerumisliidu kontod on:
EE972200221002100295 (Swedbank)
EE671010220034030010 (SEB)
Märgusõna/selgitus: Annetus TV-ülekannete toetuseks

 

Suusaorienteerumise MMi koduleht: https://wsoc2024.ski-o.at/

Fotol Daisy Kudre-Schnyder 2023.a jaanuaris Austrias suusaorienteerumise MK-etapil. Foto Raul Kudre.