Uudis

Daisy Kudre-Schnyderi tõusis MMil jälitussõidus kuuendaks
Eesti koondise liider Daisy Kudre-Schnyder. Foto: EOL

Daisy Kudre-Schnyderi tõusis MMil jälitussõidus kuuendaks

Ramsau suusakeskuses Austrias jätkusid suusaorienteerumise MM-võistlused jälitussõiduga, kus starditi eelmise päeva sprindi paremusjärjestuses. Võistluse ajal ulatusid soojakraadid kümneni ja see tegi libisemise väga aeglaseks ning võistlused venisid pikaks. Naiste 9,1-kilomeetrisele rajale startis Eesti koondise suurlootus Daisy Kudre-Schnyder vastavalt sprindis saavutatud kohale 13.-na, 2.39 pärast liidrit. Ühtlaselt hea sõiduga tõusis ta üsna kiiresti esikuuiku konkurentsi ja lõpetas võistluse kuuendana, 2.42 pärast liidrikohta kindlalt lõpuni hoidnud Magdalena Olssonit (aeg 52.14). Teist päeva järjest läksid kõik medalid Rootsi naistele – teine oli Linda Lindkvist (+1.44) ja kolmas Frida Sandberg (+2.03).

Daisy Kudre-Schnyder: “Kuuenda kohaga võib rahule jääda. Oli võimalust rohkemaks, aga peab rahul olema. Väljas oli kümme kraadi sooja, laiad suusarajad olid väga viletsa libisemisega, aga varem startinud olid need õnneks pisut libedamaks sõitnud. Kindlasti paremad tingimused kui eile. Raja algusosa oli tehniline, keskendusin väga orienteerumisele ja oma sõidule. Paaris kohas mõned väiksed veakesed tulid, aga üldjoontel kindel sooritus. Rajal päris täpselt aru ei saanud, et pärast teist kaardivahetust heitlesin 3.-5. koha pärast. See oli hea üllatus. Kahjuks läks raja lauges lõpuosas raskeks. Pingutasin küll, aga kuidagi ei suutnud 3.-5. koha konkurentsis püsida. Tänane sõit andis lühiraja stardiks kindluse tagasi.”

Teiste eestlaste tulemused: 28. Doris Kudre (+12:31), 32. Laura Elisabeth Lään (+39:17).

Meeste 11,3-kilomeetrisel rajal suutis sprindi võitja, norralane Jorgen Baklid, tulemusega 58:03 samuti jälitajad oma selja taga hoida. Kuuendalt kohalt tõusis hõbedale šveitslane Nicola Müller (+01:56) ning pronksi kaitses soomlane Niklas Ekström (+02:17). Eestlastest oli taas parim Mattis Jaama, sõites seekord välja 29. koha (+08:44).

Mattis Jaama: “Algusest peale ei tahtnud sõidust midagi väga head välja tulla, kui teise punkti poole sõitmise asemel 90 kraadi vale suuna võtsin. Samuti said suure sulaga kaasnevad pehmed ja aeglasemapoolsed libisemisolud minust võitu ja kahjuks tänasest enamat välja ei suutnud pigistada. Rahule ei saa võistlusega kuidagi jääda.”

Teiste eestlaste tulemused: 31. Andres Rõõm (+08:49), 42. Sander Pritsik (+16:04).