Uudis

Daisy Kudre-Schnyder MMil taas kuues
Daisy Kudre-Schnyder Ramsaus pärast lühirajavõistlust. Foto: EOL

Daisy Kudre-Schnyder MMil taas kuues

Ramsau suusakeskuses Austrias oli suusaorienteerumise maailmameistrivõistluste kolmandal võistluspäeval kavas eraldistardist lühirada. Sulailm ja üha kahanev lumikate muutsid libisemise aeglaseks ja raja pikim, ligi 120 tõusumeetriga etapp, pani osalejad füüsiliselt ülitõsisele proovil ning otsustas tulemuste osas nii mõndagi.

Naiste 7,2-kilomeetrisel rajal juhtis mõnekümne sekundilise eduga lähima jälitaja ees praktiliselt algusest lõpuni kogenud norralanna  Anna Ulvensoen, kes kroonitigi esmakordselt individuaalseks maailmameistriks ajaga 45.14. Sellega katkestas ta seni sel MMil kõik medalid noppinud rootslannade totaalse valitsemise. Siiski jäid Rootsi päralt kolm järgmist kohta – teine oli eelmised kaks ala võitnud Magdalena Olsson (+0,47), kolmas Linda Lindkvist (+0.51) ja neljas Elin Schagerström (+1.47). Daisy Kudre-Schnyderi eest noppis viienda koha soomlanna Maria Hoskari (+2.51) ning eestlannast tiitlikaitsja  kuues koht tuli kaotusega 2.57.

Daisy Kudre-Schnyder: “Täna oli nii raske rada, et selle raskeimal tõusul tekkis tunne, et suren siia ära. Pika etapi teevalik oli keeruline, otsutasin minna paremalt. Minu füüsiline vorm ei lubanud seda tõusu konkurentsivõimeliselt sõita ja tegin seal otselõike läbi metsa, õnneks see ei osutunudki halvaks valikuks. Tulemuseks kuues koht – ega siit paremat ei olnudki võimalik võtta. Pole võib-olla päris minu maastik ja rajad ning füüsiline vorm oli eelnevatel aastatel parem. Tehniliselt jään pigem rahule, tegin kindla soorituse ja ei läinud rapsima. Homseks tuleb taastuda ja lubab külmemat ilma, see loodetavasti meile sobib.”

Teiste Eesti naiste tulemused: 24. Doris Kudre (+09:34), 30. Keidy Kaasiku (+12:45), 33. Kaidy Kaasiku (+16:06), 35. Laura Elisabeth Lään (+22:08).

Meeste seas võitis oma kolmanda kulla sel MM-il norralane Jorgen Baklid ajaga 44:03. Hõbedale sõitis end šveitslane Nicola Mueller (+02:01) ja pronksile norralanei Teodor Mo Hjelseth (+02:51). Eestlastest oli ka täna parim Mattis Jaama, seekord 29. kohaga (+08:00).

Mattis Jaama: “Ei sujunud tänagi võistlus kõige paremini. Olud olid tõeliselt pehmed, mis tegi edasiliikumise üsna keeruliseks. Tahtmine oli suurem kui keha selleks raskeks füüsiliseks pingutuseks valmis oli. Samuti tuli sisse orienteerumisvigu ja kokkuvõttes tuli kaotust veidi liiga palju.”

Teiste Eesti meeste tulemused: 32. Andres Rõõm (+08:41), 37. Sander Pritsik (+09:51), 39. Kevin Hallop (+10:24).