Uudis

Evely Kaasiku võitles end MK sarjas seitsme parema sekka
Evely Kaasiku Genova MK 2024. Foto Elo Saue

Evely Kaasiku võitles end MK sarjas seitsme parema sekka

Orienteerumisjooksu maailma karikavõistluste sprindietapil Itaalias Genovas sai Evely Kaasiku seitsmenda koha, jäädes vaid neli sekundit maha kuuendast kohast.

Naiste 3,3 km pikkuse 21KPga raja, kus tõusumeetreid oli 105, võitis kindlat šveitslanna Simona Aebersold ajaga 15.00. 28 sekundiga kaotas talle koondisekaaslane Natalia Gemperle. Kolmandaks jäi Ane Dyrkorn (+0.30) Norrast.

Evely Kaasiku kinnitas vahetult pärast finišit, et andis endast parima: „Teadsin, et siin on eriline maastik ja valmistusin seetõttu selleks MK-etapiks väga põhjalikult. Ma pole varem mitte ühekski MK etapiks nii meeletult eeltööd teinud kui nüüd, õppisin vana kaarti nädal aega. Vana kaart ei olnud muidugi täiuslik ega ajakohane, aga andis siiski aimu, mis ees ootab. Kuigi võistluse põhjalik analüüs seisab veel ees, tean juba, et kaotasin natuke aega raja alguses metsaetappidel, oleks võinud seal mõnest kohast otse minna, aga ei julgenud. Oli väga põnev rada. Andsin täna endast parima, vaatame mis sellest tuleb!“

Evely Kaasiku vaheaegade analüüsist selgub, et raja esimese viiendiku lõpus oli järvalanna 23. kohal, kaotust võitjale oli kogunenud 21 sekundit. Järgmise viiendiku rajast läbis ta liidritest kiiremini, vähendas vahet 8 sekundile ning tõusis 111 naise konkurentsis viiendaks. Raja teises pooles rebenes vahe liidritega jälle suuremaks ning finišis oli kogunenud kaotust 1.01.

Stardis oli kokku kolm eestlannat, Hannula-Katrin Pandis (+4.37) sai 89. ja Kadri Kadakas (+6.25) 102. koha.

Meestest võitis Kasper Fosser Norrast (14.27), kes asus liidriks 3,6 km pikkuse raja esimese kolmandiku lõpus ja hoidis oma positsiooni kindlalt finišini. Teiseks tulnud Martin Regborn Rootsist jõudis küll minut enne lõppu liidrist 11 sekundi kaugusele, kuid tema väike kaardilugemisviga tagant kolmanda kontrollpunkti juures venitas vahe 21 sekundile. Kolmandaks tuli Tomas Krivda (+0.26) Tšehhist.

Eesti mehed Sergei Rjabõškin (63. koht +2:17) ja Kenny Kivikas (65. koht +2:20) jooksid üpris võrdses tempos. Mõlemal tulid sisse mõned pisivead, kuid liidritest jäädi maha eelkõige kiiruslike võimete tõttu.

Kenny Kivikas: „Tänane päev kahjuks võimendas ka juba eelmisel pühapäeval Šveitsis Oltenis MK sarja esimestel osavõistlustel toimunut: kõik peaks mul olema parem kui kunagi varem, aga mingil põhjusel ei saa ma asju selliselt klappima nagu varasematel aastatel. Homsel sprinditeatel on uus võimalus end jälle õigele rajale saada.“

Ats Sõnajalg sai täna 100. (+4:19) ja Martin Vilismäe 106. koha (+4:48).  Kokku oli stardis 123 meest.

 

MK sarja 2. ringi teisel võistluspäeval sprinditeates stardib Eesti võistkond koosseisus Evely Kaasiku, Kenny Kivikas, Sergei Rjabõškin ja Hannula-Katrin Pandis.

Võistluste järelvaatamine: https://orienteering.sport/event/orienteering-world-cup-round-2-2/sprint-relay/