Uudis

Naisjuuniorid rattaorienteerumise EMi teates neljandad
Rattaorienteerumise juunioride Euroopa meistrivõistlustel teatesõidus 4. koha saanud naiskond: vasakult Marii-Isabel Allikberg, Sandra Arak ja Anett Liisa Parts. Foto Margus Hallik

Naisjuuniorid rattaorienteerumise EMi teates neljandad

Eesti rattaorienteerumise naisjuunioride teatekolmik Marii-Isabel Allikberg, Sandra Arak ja Anett Liisa Parts tulid juunioride Euroopa meistrivõistluste teatesõidus neljandaks.

Juba avavahetuses õnnestus mullusel juunioride MMi kümnendal ja tänavuste Euroopa meistrivõistluste seitsmenda koha omanikul Marii-Isabel Allikbergil teha üks oma parimatest sõitudest ning ta andis teate üle neljandana, liidrist Tšehhis järel vaid kolm minutit.

Teises vahetuses suutis sama hea soorituse teha ka 17-aastane Sandra Arak, kes sai rattaorienteerumise tiitlivõistluste tuleristsed eelmise aasta juunioride MM-il Tšehhis.

Ankruetappi sõitis Eesti võistkonnas tänavu 15-aastaseks saanud Anett Liisa Parts. Endast kuni viis aastat vanemate konkurentidega võisteldes suutis ta teha peaaegu veatu soorituse ning finišeerida liidripositsioonil olnud Tšehhi võistkonna tühistamise järel neljandana.

Seejuures vähendas Anett viimases vahetuses üle poole minuti vahet lõpuks pronksi võitnud rootslannadega, kes mullusel juunioride EM-il võitsid teatesõidus pronks- ja MM-il hõbemedalid. Eestit ja Rootsit jäi täna kolme vahetuse järel lõpuks lahutama vaid napid 40 sekundit.

Kuldmedalid võitsid Prantsusmaa naisjuuniorid, pooleteise minutiga jäi maha Soome ning kolmandaks tuli Rootsi.  Eesti järel jõudsid esikuuikusse ka Hispaania ja Poola naiskonnad. Kokku olid stardis seitsme riigi esindused.

Fotol: Rattaorienteerumise juunioride Euroopa meistrivõistlustel teatesõidus 4. koha saanud naiskond: vasakult Marii-Isabel Allikberg, Sandra Arak ja Anett Liisa Parts. Foto Margus Hallik