Uudis

Juunioride MMi sprinditeates sai Eesti riikidest 12. koha
Eesti I võistkond: Liise Lillelaid, Chris Marcus Krahv, Ossi Rasmus Priks, Lovise Harriette Koppel. Taustal Olle Ilmar Jaama. Foto Elo Saue

Juunioride MMi sprinditeates sai Eesti riikidest 12. koha

Tšehhis Pilsenis alanud juunioride maailmameistrivõistluste avadistantsil sprinditeates lõpetas Eesti esindusvõistkond riikide arvestuses 12. kohal. Võitis Norra teatenelik, teiseks tuli Šveitsi esindus ja kolmandaks Rootsi.

Eestil oli väljas kaks võistkonda. Eesti 1. võistkonnas jooksid Lovise Harriette Koppel, Ossi Rasmus Priks, Chris Marcus Krahv ja Liise Lillelaid ning Eesti teises võistkonnas Mariann Zernant, Pärtel Külvik, Emil Eensaar ja Maria Eller.

Võistluse kulg Eesti võistkondade vaates:
Avavahetusest tuli liidrina Soome, Eesti I võistkond (Lovise Harriette Koppel) lõpetas 29. kohal (+1.54 liidrist). Eesti II võistkond (Mariann Zernant) andis teate üle 57. positsioonil (+3.01).
Lovise Harriette Koppel: “Ma ei tea kui hästi oli ühisstardi korraldus läbi mõeldud – stardist jooksime kohe mööda lauluväljaku tribüünide treppe üles, see oli üks küünarnukkide najal teiste sees ujumine. Treppidest jõudsin üles viimaste hulgas. Oli närviline olemine, suu oli kuiv ja neelata vastik. Rajal jäin mõned korrad seisma ja kõhklesin, aga vigu otseselt ei teinud. Jõudu mul täna aga üldse ei olnud, täiesti null, enesetunne oli kuidagi väga nõrk, kohe üldse ei olnud minekut. Paistab, et kaks nädalat tagasi toimunud noorte Euroopa meistrivõistluste järel on mu vorm kehvemaks läinud, ei teagi, kuidas homme sprindis hakkama saan.”

Teise vahetuse lõpetas liidrina Norra. Ossi Rasmus Priks tõstis Eesti esindusvõistkonda kolm kohta ja andis vahetuse üle 26na (+2.35). Eesti II võistkonnas jooksnud Pärtel Külvik (+4.03) võttis raja lõpuosas kahjuks paralleelpunkti ning võistkond tühistati.
Ossi Rasmus Priks: ”Alguses pani punt, millega koos startisin, kohe suure hooga minema ja liikus mul eest ära. Ma ei lasknud ennast sellest segada ja keskendusin oma sooritusele, tegin iseseisvad teevalikud ja püüdsin eesjooksjaid võimalusel ära kasutada. Pikalt nägin ees ühte soomlast, kellest lõpus möödusin. Üldiselt jooks sujus, midagi väga erilist rajal ei olnud”.

Kolmanda vahetuse lõpetas liidrina endiselt Norra, Chris Marcus Krahv tõstis Eesti I veel kahe koha võrra, lõpetades 24.kohal (+3.11).
Chris Marcus Krahv: “Sain rajale väikeses grupis, möödusin peagi lätlasest ning nägin pikalt eesjooksvat uus-meremaalast ja veel mõnda konkurenti ning sain neist lõpuks ka mööda. Jään oma jooksuga pigem rahule, läks hästi”.
Eesti II jooksis kolmandat vahetust Emil Eensaar, võistkond – kahjuks juba tühistatuna – oli liidrist maas 5.45.

Juunioride maailmameistrina lõpetas ankruvahetuse turvalise 25-sekundilise eduga Norra teatenelik, hõbeda teenis Šveitsi teine tiim (+0.25) ja pronksi Rootsi (+0.39). Eesti I võistkond, kus viimast vahetust jooksis Liise Lillelaid, finišeerus üldarvestuses 21. kohal (+5.04). Riikide arvestuses saime 12. koha.
Liise Lillelaid: “Olin algusest peale suuremas pundis ja sain eesjooksjaid püüdma hakata. Pärast esimest hajutust vajus seltskond laiali, aga minu ette jäi taanlanna, kes aitas mul tempot üleval hoida. Poolel rajal sain ta kätte ja lõpetasin enne teda. Enda arvates ma vigu ei teinud, tehtud teevalikutega jään rahule. Aga füüsiliselt oli küll väga raske, kohe esimene tõus võttis täiesti tühjaks ning lõpus oli jälle mitu jooksuetappi, mis võtsid jalad kinni. Andsin endast igatahes parima ja seepärast jään ise rahule”.

Eesti II võistkonna neljandat vahetust jooksis Maria Eller. Kuigi tühistatuna, jooksid kõik noored südilt, kaotust liidrile kogunes võistkonnal 8.43.

Eraldi tõid noored välja Kenny Kivikase olulise panuse nende tehnilise ettevalmistuse läbiviimisel.

Juunioride MMil osaleb 332 sportlast 38 riigist. Sprinditeates võis iga riik välja panna kuni kolm võistkonda, stardis oli 77 võistkonda 34 riigist.

Juunioride MMi tulemused, GPS-jälgmine jms – https://orienteering.sport/event/junior-world-orienteering-championships-2/sprint-relay/

Homme 02. juulil on kavas sprindivõistlus, stardid koos veebiülekandega algavad Eesti aja järgi kell 11.00.
https://orienteering.sport/event/junior-world-orienteering-championships-2/sprint/