Uudis

Sander Pritsik võitis rattaorienteerumise U23 MMil pronksmedali

Sander Pritsik võitis rattaorienteerumise U23 MMil pronksmedali

05.-07. juulini Lätis Smiltenes toimunud rattaorienteerumise maailma karikasarja 2. ringi raames selgitati ka maailmameistrid U23 vanuseklassis.

Pikal ja raskel tavarajal sõitsid eestlased hästi: Lauri Malsroos sai kõrge 8. koha ja Sander Pritsik karjääri parima tulemuse – 21. koha, mis tähendas U23 MM-i arvestuses lausa pronksmedalit.
Kuni 35meetriste nõlvadega künklik ning teede ja radade rohke maastik pakkus palju põnevaid teevalikud ning pikal rajal tuli läbida naistel 40 ja meestel koguni 47,5 km pikkune distants.

Reedel sprindis viienda koha saanud 38-aastane kogenud Lauri Malsroos sõitis ka laupäevasel tavarajal hästi ja saavutas 8. koha. Pea kahe-tunnisel võistlusel jäi teda TOP-6 hulka jõudmisest lahutama 51 sekundit ja esikolmiku kohast 1.37.
Karjääri jooksul ka mitu MK-etappi võitnud koondise liider Malsroos sõnas, et suures piirdes õnnestus tal praegune hetkevorm realiseerida, ehkki rajal tuli ette mõni väiksem orienteerumisviga ning ühte selgelt kiiremat teevalikut ta lihtsalt kaardilt ei märganud.

Oma sportlaskarjääri parima soorituse tegi aga laupäevasel pikal rajal 23-aastane Sander Pritsik, kes sõitis välja väga tubli 21. koha. Peale Lauri pole Eesti rattaorienteerumise koondise mehed vanema “kuldse generatsiooni” lõpetamise järel viimasel seitsemel aastal nii kõrgele küündinud.
U23 maailmameistrivõistluse arvestuses tagas Sandri suurepärane sooritus pronksmedali, mis on Eestile selles vanuseklassis esimeseks ratta-o MM-medaliks. Laupäevast õnnestumist näitab ka asjaolu, et reedesel sprindidistantsil sai Sander suhteliselt korraliku sõiduga (MK-arvestuses 28.) U23 MM-il alles kümnenda koha.

Teistest Eesti meestest tegid pikal ja raskel rajal enda kohta hea sõidu Marek Karm (41.), Priit Poopuu (51.) ja Mihkel Mahla (60.). Mahla sai  U23 MM-i arvestuses 20 koha.

Reedese sprindiga võrreldes tegid eestlannad tavarajal paremad sooritused ning Eleri Hirv sai 26. ja Mari Linnus 29. koha, mis U23 MM-i arvestuses andis 9. koha (MK sprindivõistlustel saavutas  Mari Linnus U23 vanuseklassis 13. koha).
Tänavusel juunioride EM-il Poolas kõrge seitsmenda koha saavutanud Marii-Isabel Allikberg tavarajal kahjuks tulemust ühe vahele jäänud KP tõttu kirja ei saanud.

Margus Hallik
Eesti rattaorienteerumise koondise esindaja

Fotol: Sander Pritsik U23 MM pronksmedaliga