Tulemused

Päevak

Peetri park Rae vald

Korraldaja: OKNOMME

Lisainfo: https://www.pargijooksud.ee

Rajameister: Olga Andrejeva

100 osalejat

M16RO 27 KP 5,10km

2
Oskar OLANDER-DOYLE
2011 Mercury
Mercury
01:01:12

M21RO 27 KP 5,10km

2
Margus VENELAINE
1970 LSF PT
LSF PT
00:28:30 +02:27
2
Sander ANNUS
1973 Norma
Norma
00:26:03

N21RO 27 KP 5,10km

1
Maaren OLANDER-DOYLE
1975 Mercury
Mercury
01:01:05

ORM14 10 KP 1,60km

3
00:26:28 +09:43
3
Otto NELIS
2012
00:27:42 +10:57
3
00:24:05 +07:20
3
Robert LIGI
2020 Oru lasteaed Mesimumm
Oru lasteaed Mesimumm
00:23:02 +06:17
3
00:22:06 +05:21
3
00:16:46 +00:01
3
Aksel ROOS
2015 Laagri Kool
Laagri Kool
00:16:45

ORM16 11 KP 2,50km

3
00:36:48 +17:04
3
00:25:31 +05:47
3
Villem NOORKÕIV
2013 JWG
JWG
00:19:48 +00:04
3
00:24:27 +04:43
3
Andre VALLIMÄE
2009 Tabasalu Kool
Tabasalu Kool
00:19:44

ORM21A 27 KP 5,10km

2
Mattis ALLIKSOO
1979 12,7 mm
12,7 mm
00:40:13 +14:44
2
00:34:04 +08:35
2
Priit PICHEN
West
West
00:36:44 +11:15
2
Kaspar ANNUS
2006 Mercury
Mercury
00:31:54 +06:25
2
00:32:07 +06:38
2
Kaido NURJA
1969 Nõmme
Nõmme
00:30:39 +05:10
2
Oliver ANNUS
2003 Mercury
Mercury
00:30:54 +05:25
2
Meelis MERENÄKK
1974 Mercury
Mercury
00:29:24 +03:55
2
Tarmo ROOS
1984 West
West
00:29:21 +03:52
2
00:28:00 +02:31
2
Lauri MALSROOS
1986 Tammed
Tammed
00:26:01 +00:32
2
Marek KARM
1990 SK100
SK100
00:25:29

ORM21B 20 KP 3,50km

6
Taavi MALSROOS
2016 Tammed
Tammed
01:12:14 +52:14
6
Tarmo KOOR
1981
00:31:01 +11:01
6
Vaiko VARE
1993 West
West
00:23:05 +03:05
6
00:21:16 +01:16
6
Taavi TAMBUR
1983 Nõmme
Nõmme
00:20:15 +00:15
6
Aivaras NARBUTAITIS
1994 Klubi otsimine
Klubi otsimine
00:20:00

ORM40 27 KP 5,10km

1
Gert KUUS
1982
00:55:13 24

ORM50 20 KP 3,50km

8
Raivo MITT
1971
00:27:09 +00:41
8
Rain VELLERIND
1965 Põrgupõhja
Põrgupõhja
00:26:28

ORM65 20 KP 3,50km

1
Peep KOPPEL
1946 Koop
Koop
00:25:51 19

ORN14 10 KP 1,60km

2
00:18:24 +03:06
2
00:15:18

ORN16 11 KP 2,50km

2
00:32:43 +19:09
2
Viola NIKITINA
2007 SRD
SRD
00:13:34

ORN21A 27 KP 5,10km

4
Liis KIKAS
1983 Keskkonnaministeerium
Keskkonnaministeerium
00:55:07 +27:26
4
Mari-Liis TOMP
1984 Triathlon Estonia
Triathlon Estonia
01:07:05 +39:24
4
Imbi SOOME
1969
00:42:54 +15:13
4
00:44:25 +16:44
4
Nele JUNTSON
1990 SK100
SK100
00:40:29 +12:48
4
Kaja LIGI
1963 Peko
Peko
00:38:29 +10:48
4
Helen ALLIKSOO
1982 12,7 mm
12,7 mm
00:35:27 +07:46
4
Maris TERNO
1982 Tammed
Tammed
00:28:43 +01:02
4
Kadri KADAKAS
1988 Mercury
Mercury
00:27:41

ORN21B 20 KP 3,50km

5
Evelyn NURJA
2004 Nõmme
Nõmme
00:50:08 +22:20
5
Tiina RAHE
1984
00:38:08 +10:20
5
Triin METS
1985
00:30:36 +02:48
5
Miriam PAESÜLD
2010 Tammed
Tammed
00:28:57 +01:09
5
00:28:23 +00:35
5
00:27:48

ORN21C 11 KP 2,50km

4
Katriin JOLLER
2003 Tammed
Tammed
00:34:51

ORN40 20 KP 3,50km

2
00:37:27 +06:27
2
Kristi PLOOM
1979 Telia SK
Telia SK
00:37:26 +06:26
2
Maarja KIPPER
1981 Äripäev
Äripäev
00:33:43 +02:43
2
00:33:25 +02:25
2
Anu ISBERG
1971
00:32:53 +01:53
2
00:31:00

ORN50 20 KP 3,50km

3
00:43:35 +18:26
3
Pille RASK
1963
00:27:55 +02:46
3
Marika MÜÜR
1961 TON
TON
00:40:40 +15:31
3
Ave LIIVAND
1965 Koop
Koop
00:25:09

ORN65 20 KP 3,50km

4
Mare NIITSOO
1954 TON
TON
00:41:04 +04:26
4
Leena LEESMENT
1958 SRD
SRD
00:51:32 +14:54
4
Niina KARNIT
1952 SRD
SRD
00:36:38

RADA4 10 KP 1,60km

1
00:16:52

TILLU 3 KP 0,00km

1
00:02:02 +01:18
1
00:00:51 +00:07
1
00:00:57 +00:13
1
Kigor SÖÖT
2018 Meelespea lasteaed
Meelespea lasteaed
00:00:44

VALIK

1
Ilmar KIRJANEN
1950 TAOK
TAOK
00:52:44 25
2
Fred VIIDUL
1976 Microsoft
Microsoft
00:31:12 24
3
Aleksi VIRTANEN
x91
x91
00:41:07 19
4
00:37:09 18
5
Urve KAIN
1955 TON
TON
01:09:50 18
6
Maarja MOLOK
2008 Harjumaa
Harjumaa
00:35:54 11
7
00:35:59 11
8
00:36:38 11
9
Hillar NIKKARI
1963 SK RT
SK RT
00:18:30 5