Alustajale

Õppevideod

Eesti Orienteerumisliidul on koostöös sihtasutusega Eesti Terviserajad (vt www.terviserajad.ee) valminud rida orienteerumisjooksu tutvustavaid videoid. Need on mõeldud eelkõige algajatele orienteerumishuvilistele ja liikumisharrastajatele, kes tunnevad huvi selle spordiala aabitsatõdede vastu. Videotes on õppuri rollis näitlejatar Elina Pähklimägi, keda abistavad kogenud orienteerumisasjatundjad.

Mis on orienteerumine?

Selles osas uurib Elina Eesti suurimalt orienteerumisspetsialistilt Sixtenilt orienteerumise olulisemaid tõdesid. Mis on orienteerumine ja kuidas ning kust võiks sellega alustada?

 

Orienteerumiskaart

Sixten Sild õpetab algajale orienteerumishuvilisele Elinale orienteerumiskaardi leppemärke ja värve. Väga vajalikud teadmised kõigile, kes soovivad orienteerumisspordiga tutvust teha.

Kontrollpunkti läbimine

Selles videos leiavad Elina ja Sixten metsast kontrollpunkti. Sixten selgitab kuidas märgitakse kaardile orienteerumisrada (punktid) ja mille järgi tunda ära kontrollpunktid metsas. Samuti tutvustatakse kaasaegset SI-märkesüsteemi.

MOBO ehk mobiiliorienteerumine

Tänapäeva nutitelefon on üks võimas vahend. Lisaks helistamisele ja webi sirvimisele aitab see edukalt ka sporti harrastada. Üheks selliseks võimaluseks on mobiiliorienteerumine.